Barış Bandı Yeniden

-
Aa
+
a
a
a
""

Türkiye ve dünyadan barış ve adaletin seslerine yeniden...

22 Temmuz 2024
Haftanın Karikatürleri
Açık Gazete'nin köşelerinden Haftanın Karikatürleri'nde İzel Rozental, Safaa Odah'ın çizimini haftanın karikatürü olarak seçti.
""
16 Mayıs 2024
Yüz binlerce insan, bir kez daha kaçmak zorunda kalıyor çünkü Gazze'nin nüfusunun yarısından fazlası Rafah sınır kasabasında sığınak arıyor. Bu, İsrail'in sadist oyun kitabının bir parçasıdır.
""
15 Mayıs 2024
Dünyanın en tecrübeli savaş muhabirlerinden Chris Hedges, TRT World'de İsrail'in ahlaki yozlaşması ve şiddetin 'vahşeti' hakkında açıklamalarda bulunuyor.
""
15 Mayıs 2024
Açık Gazete
Türkiye'de yaşayan Filistin diasporasından Yahya El-Haldi ile Nakba'yı, Toprak Günü'nü ve bugün gerçekleşecek Filistin'e Özgürlük eylemini konuşuyoruz.
30 Nisan 2024
Columbia İklim Okulu mezunları, 26 Nisan Cuma günü yayınladıkları açık bir mektupla üniversite yönetimini kampüsteki Gazze protestolarının şiddetle bastırılmasına onay verdiği için kınadılar.
""
26 Nisan 2024
Ülke genelinde kitlesel tutuklamalar, açığa almalar, tahliyeler ve ihraçlarla karşı karşıya kalan üniversite öğrencileri, Gazze'deki soykırımı durdurmak için son ve en iyi umudumuzdur.
""
17 Nisan 2024
Ellen Cantarow, eski sınıf arkadaşlarına 66. lise buluşmalarında İsrail'in Gazze'deki olası soykırımı hakkında neler söylemeyi planladığını anlatıyor.
""
24 Mart 2024
,
Democracy Now!'da Amy Goodman, yazar ve sivil haklar savunucusu Michelle Alexander ile Gazze'yi, dayanışmayı, Martin Luther King'i ve ona umudu neyin verdiğini konuşuyor.
""
24 Mart 2024
Gazze'nin Akdeniz kıyısında inşa edilen ‘geçici iskele’, kıtlığı hafifletmek için değil, Filistinlileri gemilere bindirip, kalıcı sürgüne göndermek için var.
""