Barış Bandı Yeniden

-
Aa
+
a
a
a
""

Türkiye ve dünyadan barış ve adaletin seslerine yeniden...

13 Kasım 2023
İsrail'in, 160'ı çocuk olmak üzere her gün yüzlerce Filistinliyi katleden soykırım saldırıları, Gazze'de geri kalan hastaneleri de bombalamaya kadar genişledi.
""
11 Kasım 2023
Ufuk Turu
Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, dünyanın yaşamakta olduğu iktisadi, siyasi ve ekolojik çerçevedeki çoklu krizi Filistin - İsrail ekseninde değerlendiriyor.
""
09 Kasım 2023
Seni yüzüstü bıraktık. Taşıdığımız korkunç suçluluk duygusu işte bu. Biz denedik. Ama yeterince çabalamadık. Refah'a gideceğiz. Birçoğumuz. Muhabirler, gazeteciler. Protesto için Gazze sınırının dışında duracağız. Yazacağız ve filme çekeceğiz. Bu, bizim yaptığımız şey. Çok fazla bir şey değil. Ama bu da bir şeydir. Hikâyeni yeni baştan anlatacağız.
""
08 Kasım 2023
Japonya’dan yola çıkan Peace Boat (Barış Gemisi) birçok limana uğradıktan sonra 3-5 Kasım tarihlerinde de İstanbul Galataport’a yanaştı. “Gazze’de ölümleri durdurun” pankartı bulunan dev gemide yolculuk eden barış aktivisti Sumiko Hatakeyama ile Açık Radyo’dan Özdeş Özbay kısa bir söyleşi gerçekleştirdi.
""
07 Kasım 2023
Gazze'deki bazı ebeveynler, kendilerinin ya da çocuklarının öldürülmesi durumunda kimliklerinin tespit edilmesine yardımcı olmak için çocuklarının isimlerini bacaklarına yazmaya başladı.
""
07 Kasım 2023
Tanınmış doktor ve yazar Dr. Gabor Mate, İsrail'in kuşatma altındaki Gazze Şeridi'ndeki korkunç askeri operasyonuna ilişkin düşüncelerini sunmak için The Grayzone'a katılıyor.
""
06 Kasım 2023
Democracy Now!'da Amy Goodman İsrailli tarihçi Ilan Pappé ile İsrail'in Gazze'de her geçen gün büyüyen savaşının yanı sıra ülkenin İstihbarat Bakanlığı’ndan sızan ve tüm Gazze nüfusunun daimi olarak Mısır'ın Sina Çölü'ne sürgün edilmesinin önerildiği bir belge hakkında konuştuk.
""
06 Kasım 2023
Apartheid devleti İsrail'deki Yahudi aşırılık yanlıları, fanatik Siyonistler, dinci bağnazlar, aşırı milliyetçiler ve kripto-faşistler Gazze'yi yeryüzünden silmek istediklerini söylediklerinde onlara inanın.
""
03 Kasım 2023
Uzun yıllar Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği New York Ofisi direktörü olarak görev yapan Craig Mokhiber, Gazze'de "ders kitaplarına geçecek bir soykırım" dediği gelişmeleri durdurmak için hiçbir şey yapamaz duruma gelen BM'den istifa etmesinin ardından tarihte eşine az rastlanır bir mektupla istifa nedenini ve kendi çözüm önerisini anlatıyor.
""
02 Kasım 2023
İsrail de dahil olmak üzere tüm yerleşimci sömürge projeleri, teslim olmayı reddeden yerli nüfusu yok etmek için toptan katliam ve soykırımı benimsedikleri bir noktaya ulaşıyor.
""