Barış Bandı Yeniden

-
Aa
+
a
a
a
""

Türkiye ve dünyadan barış ve adaletin seslerine yeniden...

17 Nisan 2024
Ellen Cantarow, eski sınıf arkadaşlarına 66. lise buluşmalarında İsrail'in Gazze'deki olası soykırımı hakkında neler söylemeyi planladığını anlatıyor.
""
24 Mart 2024
,
Democracy Now!'da Amy Goodman, yazar ve sivil haklar savunucusu Michelle Alexander ile Gazze'yi, dayanışmayı, Martin Luther King'i ve ona umudu neyin verdiğini konuşuyor.
""
24 Mart 2024
Gazze'nin Akdeniz kıyısında inşa edilen ‘geçici iskele’, kıtlığı hafifletmek için değil, Filistinlileri gemilere bindirip, kalıcı sürgüne göndermek için var.
""
07 Mart 2024
,
23 Mart tarihinde İstanbul’da bu kez de İsrail’in yargılanacağı bir Vicdan Mahkemesi gerçekleştiriliyor.
""
04 Mart 2024
Masha Gessen, New Yorker için Aaron Bushnell'in eylemi üzerinden umutsuzluk, şiddetsizlik ve protesto üzerine yazıyor.
07 Şubat 2024
Biden yönetiminin İsrail'in Gazze’deki bombardımanına devam eden desteğini protesto etmek amacıyla geçen hafta Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmeyi reddeden Filistinli Amerikalı lider Dr. Tarık Haddad ile Nermeen Shaikh konuşuyor.
02 Şubat 2024
Patrick Lawrence ile akademisyen, avukat, Birleşmiş Milletler raportörü ve hak savunucusu Richard Falk Filistin'deki savaş üzerinden uluslararası hukuk üzerine konuşuyor.
01 Şubat 2024
Khan Younis'teki Nasser Hastanesi'nde gönüllü olarak üç hafta geçiren acil servis doktoru Dr. Thaer Ahmad ile yaptığımız röportajın ikinci bölümünde, UNRWA'nın İsrail saldırıları nedeniyle yerlerinden edilen Filistinlilere nasıl önemli yardımlar sağladığını gördüğünü anlatıyor.
31 Ocak 2024
,
Gazze'den yeni dönen Chicago acil servis doktoru Dr. Thaer Ahmad hastaların ve sağlık personelinin felaket koşullarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Democracy Now!'da Amy Goodman'ın kendisiyle gerçekleştirdiği söyleşiye yer veriyoruz.