Sizsiz olmaz - Teşekkürler!

-
Aa
+
a
a
a
""

Dinleyici Destek Özel Yayınları’nın 21. edisyonu 16 Mart Cumartesi sabahı başladı ve 24 Mart Pazar akşamı sona erdi. Dokuz gün boyunca yayına katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Tophane’deki Açık Radyo stüdyolarında çeşitli sanatçıları, dinleyicilerimizi ve bizi ziyaret eden destekçilerimizi canlı yayınlarda ağırlayarak çok keyifli zaman geçirdiğimiz 21. Radyo Şenliği’nde olan biten her şeye, özel yayın boyunca kaçırdığınız ya da yeniden dinlemek istediğiniz bütün programların kayıtlarına ve şenlik fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Web sitesinden…

Nereye Doğru’da, Gazze’de Ramazan ayında da devam eden soykırım ve İsrail’in bugüne kadar uygulamadığı uluslararası kararların genel derlemesi üzerine konuştuk.

İklim İçin'de, nesli tükenmekte olan birçok hayvanın tahnitinin bulunduğu 'kaçak müze' üzerine değerlendirme yaptık.

Ufuk Turu'nda, Slovakya, Senegal ve Venezuela seçimlerine değindik.

Kültürel Miras ve Koruma: Kim İçin? Ne İçin?'de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Haliç Tersanesi’ni “İstanbul Sanat” başlığıyla kültür sanat etkinliklerine açmasını Haliç Dayanışması aktivistlerinden Doç. Dr. Gül Köksal ve Ekin Sarıca ile değerlendirdik.

Hüsnükabul'de, Hindistan'da BJP (Bharatiya Janata Party) iktidarının 2019’da açıkladığı Vatandaşlık Yasası'nın anti-müslüman politikalarıyla ivmelenen; son dönemde Modi'nin Netanyahu ile yakınlığı, Hindistan'ın İsrail'e silah ve para ihracı gibi hamleleriyle zirveye ulaşan toplumsal gerginliği; ülkenin iç ve dış siyaseti üzerindeki etkilerine odaklanarak ele aldık.

İklim Kuşağı Konuşuyor'da, iklim kriziyle bağlantılı raporları ve olayları masaya yatırdık.

Kadim Anadolu Eserlerinden Seçmeler'de, Murat Arslan’ın Galatlar adlı kitabından yola çıkarak Anadolu'daki Galatları tanıttık.

Spor Gündemi'nde, CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi'ne, Kupa Voley final maçlarına ve Montreal’de düzenlenen 2024 Artistik Patinaj Dünya Şampiyonası'na değindik.

Öte yandan

Açık Gazete ekibinin gündem odaklı önerdiği makale ve analizlere ulaşmak için Açık Radyo’nun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daphnis ve Khloe

Açık Dergi’de, Tekfen Filarmoni’nin Türkiye prömiyerini gerçekleştirdiği ‘Daphnis ve Khloe’ balesini Dori Kiss Kalafat'tan dinledik.

Haftanın karikatürü

Açık Gazete'nin köşelerinden Haftanın Karikatürleri'nde İzel Rozental'in seçtiği ve anlattığı çizimler arasından Irvin Mandel'in çizimi haftanın karikatürü seçildi.

Haftanın sözü

“Benim gibi belli bir yaşa gelmiş olanların gençlere nasıl bir dünya kurmaları gerektiğini söyleyecek halleri yok elbette; bu onların değerlendirmesine ve sorumluluğuna kalmış bir fırsat. Ama önümüzdeki beş yıl için bizlere - ve herkese - düşen görev, küresel sıcaklıklardaki ani ve korkunç artışı durdurmak.” — Yazar ve aktivist Bill McKibben, 'Kritik Yıllar' adlı sitesinde gençlerin yeni dünyayı inşa ederken azıcık istikrarlı bir yerde durabilmeleri için önümüzdeki beş yıl içinde kurmaları gereken güneş panelleri, rüzgâr türbinleri ve bataryaların sayısının anahtar olduğunu söylüyor. (The Crucial Years)

Açık Radyo podcast