Açık Radyo

-
Aa
+
a
a
a
13 Kasım 2019

Çeyrek yüzyılı geride bırakan Açık Radyo'daki özel yayın. 

17 Eylül 2019

Açık Radyo'nun İklimAcil! yayınları hearthis uygulamasında! Bilgisayarınızdan ya da mobil cihazlarınızdan rahatça dinleyebilirsiniz: https://hearthis.at/ar-radyo/

06 Eylül 2019

Ne var ki, biz gene tutturduğumuz yolda gidip geliyoruz. Her sabah kalkıyor, bir gün önce ne yaptıysak tastamam onu yapıp duruyoruz.

05 Eylül 2019

Greta Thunberg o cesur Atlantik yolculuğunu sürdürürken hiçbir eğitimci ona katılamazdı tabii, ama hepimiz onun ardından gidebiliriz pekala. O kuşağın önündeki dönüm noktası niteliğindeki bu davayı desteklemek üzere harekete geçemezsek eğer, gençler nezdindeki itibarımızı kaybetme tehlikesiyle başbaşa kalabiliriz.

04 Eylül 2019

Bir çocuk yardım istiyorsa, ona yardım edersiniz.

03 Eylül 2019

Başımızdaki belaları çözmeyi okul çocuklarına bırakmakta temel bir haysiyetsizlik var. Yetişkinlerin yetişkin gibi hareket etmesinin zamanı geldi artık.

03 Eylül 2019

Küresel ısıtmayı kendi başımıza savuşturamayız. Birlikte, 20 Eylül’de kitlelerin direnişini başlatabiliriz.

01 Eylül 2019

Amazon'da, Afrika’da, Alaska’da, Sibirya’da, Kutuplarda, İzmir’de, Tunceli’de ormanlarımız kavruluyor, buzlarımız – buzullarımız eriyor, her yeri sular-seller götürüyor, canlılar alemi hızla tükeniyor. İklim için harekete geçmenin tam zamanı. İklimAcil! 

01 Eylül 2019

20 İkyapılacak 'Küresel İklim Grevi' öncesinde Açık Radyo'dan yeni program: İklim Acil!

17 Haziran 2014

"Maç olan her gün protesto gösterisi yapmak istiyoruz.... Bugün sokaklar, şehrin en önemli yeri. Şu anda yapılacak en önemli demokrasi idmanı, sokağa çıkmak."

25 Haziran 2013
Pembe TOMA aracı, barikatlar, duvar yazıları, semazen gösterileri, duran adam eylemleri, dilek ağaçları... Ruşen Aktaş'ın dediği gibi şu günlerde "saf bir şiirin içinde yaşıyoruz." Aktivizm ve sanatın yollarının kesiştiği Gezi Parkı sürecinde kamusal alanda yaratıcılığın aktığı yöne bakıyoruz.
22 Şubat 2012
"Şimdiye dek eşi menendi görülmemiş bir âcil durum karşısında dünya toplumunun, medeniyetin çöküşünü önleyebilmek için dramatik eylemlere girişmekten başka seçeneği yoktur.
08 Ağustos 2008
Geçtiğimiz ay Açık Radyo'da neler oldu, kimler konuğumuzdu, konuklarımızla neler konuştuk?
15 Ocak 2007
Geçtiğimiz ay Açık Radyo'da neler oldu, kimler konuğumuzdu, konuklarımızla neler konuştuk?
19 Eylül 2006
"Amerikalılar sivilleri öldürmez diyorlardı ama Slouk'ta insanlar ölüyor." Tel Abyad'ın doğusunda Slouk kasabasından, müttefik bombardımanından ötürü kaçan ve Türkiye sınırında telin ardında kalan Suriyeli Ali Jelad yaşadıklarını anlatıyor. (The Times, BBC Türkçe)
11 Eylül 2006
AC Nielsen tarafından Açık Radyo için yapılan Medya Güven Araştırması'nda medya en az güvenilen kurum olarak son sırada yer alıyor. Medya Konuşmaları'nda bu hafta, AC Nielsen Genel Müdürü Ali Danış ve araştırma uzmanı Kadir Kalkan ile bu konu hakkında konuştuk.
04 Mayıs 2006
23. Yayın Dönemi boyunca, Açık Radyo'da her Perşembe günü 19:30'da, "Altıdan Sonra Tiyatro" grubunun, radyo tiyatrosu için kendilerine verdikleri "Filifu'dan Sesler" adıyla sundukları bir radyo oyununu dinleyeceğiz. İlk oyun "Bekleme Salonu".
30 Aralık 2005
2005 yılında geride bıraktıklarımız...
27 Aralık 2005
Geride bıraktığımız yıla bakıyoruz; ülkemizde ve dünyada neler olmuş, neler bitmiş? Biz nelerden söz etmişiz?
08 Ağustos 2005

Açık Radyo Bülteni

Açık Radyo Sitesi Bülteni

 

12 Temmuz 2005
"Sizden, yapabilirseniz şayet, kendinizi dikkate değer bir geçmişi bulunan ve yok oluşunu hiç birimizin arzu etmeyeceği bir biyolojik türün üyeleri olarak düşünmenizi istiyoruz."
12 Temmuz 2005
"Çok kötü bir andı, çünkü hâlâ umudum vardı. Çalışmama ihtimali vardı ancak çalıştı. Daha sonra çalışsa bile sivil halk üzerinde kullanılmaz diye umut ettim. Ancak kullandılar. Şok olmuştum. Gelecekteki gelişmelerden korkuyordum."
05 Temmuz 2005

Açık Radyo Bülteni

Açık Radyo Sitesi Bülteni

27 Haziran 2005
10 ülkeden iddia heyeti, vicdan jürisi ve tanıklardan oluşan toplam 54 kişinin katılımıyla düzenlenen Irak Dünya Mahkemesi İstanbul Nihai Oturumu, 27 Haziran'da düzenlenen bir basın toplantısında karar metninin açıklanmasıyla sona erdi.
27 Haziran 2005
Irak Dünya Mahkemesi İstanbul Nihai Oturumu, 27 Haziran'da düzenlenen bir basın toplantısında karar metninin açıklanmasıyla sona erdi. Jüri Başkanı Arundhati Roy, bu savaşın tarihin en haksız savaşı olduğunu söyledi.
10 Haziran 2005
9 Haziran'da Açık Radyo'da yayınlanan "Sence Değil Bence Değil Araştırmaca" programında, sokakta çalışan çocukların öyküsü ele alındı. Programa konuk olarak katılan Betül Altuntaş'ın şu sözleri çarpıcı: "Sokakta çalışan çocuklar tehlikeli değil tehlike içindeler".
03 Haziran 2005

Açık Radyo Bülteni

Açık Radyo Sitesi Bülteni

01 Haziran 2005
26 Mayıs 2005'te Açık radyo'da yayınlanan, "Sence Değil Bence Değil; Araştırmaca" programında konu gençlikti. Programda "Türlü Gençlik" başlıklı araştırma raporu ele alındı.
01 Haziran 2005
12 Mayıs 2005 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanan,"Sence Değil Bence Değil; Araştırmaca" programının konusu Global Monitör idi. Global Monitör son raporunda, ABD'de Bush'un ikinci kez Başkan seçilmesinin ve ABD'nin dünya üzerindeki etkisini değerlendiriyor.
30 Mayıs 2005

Açık Radyo, 90. doğum yılında Billie Holiday'i, "Garip Meyve" adlı özel bir program dizisiyle anıyor. "Lady Day" adıyla da bilinen bu olağanüstü şarkıcının hayatı ve müziği üzerine bir belgesel niteliği taşıyan 26 haftalık program dizisi Jak Kohen tarafından hazırlanıp sunuluyor.