Çevresel Katılımcılık Hibe Programı

Yeşil Dalga
-
Aa
+
a
a
a

Bu hafta Yeşil dalga'da TEMA Vakfı'nın katkı sağladığı “Yerel Sorunlara, Yerel Çözümler: Türkiye için Çevresel Katılımcılık Hibe Programı" projelerini konuştuk.

TEMA Vakfı
Yeşil Dalga: 14 Nisan 2016
 

Yeşil Dalga: 14 Nisan 2016

podcast servisi: iTunes / RSS

TEMA Vakfı'nın ortağı olduğu ENV.net projesi kapsamında bu sene “Yerel Sorunlara, Yerel Çözümler: Türkiye için Çevresel Katılımcılık Hibe Programı”nın ikincisi gerçekleştirildi.

Amacı, Türkiye'deki Sivil Toplum Kuruluşlarını Avrupa Birliği Çevre Müktesebatı konularında başta savunuculuk ve lobi çalışmaları olmak üzere çeşitli faaliyetlere dahil ederek vatandaşlar arasında farkındalık yaratmak olan program kapsamında Türkiye'nin AB çevresel standartlarına uyumlaştırılmasındaki kamu reform süreçlerine, vatandaş katılımını sağlayacak faaliyetlerin de desteklenmesi hedeflenmektedir.

Bu sene hibe programı kapsamında desteklenen projeler; Doğal Kaynak ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Derneği'nin "Tunceli Vaşak İletişim Ağı" projesi ile Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği'nin "Kazdağlılar Doğasına Sahip Çıkıyor" projesi. Biz de bu hafta Yeşil Dalga programımızda bu projeleri konuştuk.