Ufuk Turu

-
Aa
+
a
a
a

Türkiye ve dünya gündemine dair değerlendirmeler.

 
Salı sabahları Açık Gazete'nin içinde.
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Ahmet İnsel
 
54. Yayın Dönemi: 1 Kasım 2021 - 1 Mayıs 2022
Xiomara Castro
05 Aralık 2021

Ahmet İnsel, Haftanın Ufuk Turu’nda Honduras ve Venezuela seçimlerini değerlendirdi. Çin-Afrika zirvesine değinip Etiyopya başbakanının görevden ayrılması hakkındaki gelişmelerini yorumladı. 

28 Kasım 2021

Bu haftanın Ufuk Turu’nda Şili’deki devlet başkanlığı seçimlerini yorumlayan Ahmet İnsel, daha sonra Bulgaristan seçimlerine ve Sudan’daki gelişmelere, son olarak da İstanbul’da yapılan İnterpol seçimlerine değindi.

Joe Biden ülke bayraklarının önünde kırmızı halıda yürüyor.
22 Kasım 2021

Ahmet İnsel Ufuk Turu’nda Bulgaristan seçimleri, Polonya-Belarus sınırındaki göçmen sorunu, Sudan’daki darbe karşıtı gösteriler ve  ABD başkanı Biden’ın düzenlediği demokrasi zirvesine Türkiye’nin davet edilmemesi konularını değerlendirdi.

15 Kasım 2021

Ufuk Turu’na Nikaragua seçimleri ile başlayan Ahmet İnsel’in gündeminde, Portekiz’de parlamentonun feshedilmesi, Çekya’da Babic’in seçim yenilgisi, Dünya Gıda Programı’nın deklerasyonu ve Demirtaş’ın makalesindeki tespitler yer aldı.

01 Kasım 2021

Ahmet İnsel Ufuk Turu’na bu hafta Sudan’daki darbe ile başladı ve Macaristan’ın seçim öncesi durumu ile devam etti. Kısaca Osman Kavala davasına ve KKTC’deki son gelişmelere değindi.

25 Ekim 2021

Ahmet İnsel Ufuk Turu'nda bu hafta, Erdoğan’ın Afrika ziyareti, Macaristan’da Orban’a karşı muhalefet tarafındaki gelişmeleri değerlendirdi. İtalya’daki aşı karşıtı protestoları ve İngiltere’deki milletvekili suikastini yorumladı.

11 Ekim 2021

Ahmet İnsel bu hafta Ufuk Turu’nda hali hazırda gündemi epeyce meşgul eden Pandora belgelerini ele aldı.

24 Eylül 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; Rusya, Norveç, Kanada ve Almanya'daki seçimleri yorumladı. 

13 Eylül 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, ilk olarak Gine’deki askeri darbeyi gündemine aldı, ardından da Venezuela, Bulgaristan ve Almanya’daki seçimleri değerlendirip Türkiye’deki anayasa değişikliği gündemine değindi. 

06 Eylül 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, ABD’nin Afganistan’dan çekilme sürecini ve bunun sonucu olarak ülkenin kaderini anlaşmalı bir şekilde Taliban’ın ellerine bırakmasını anlattı. 

13 Ağustos 2021

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Belarus’taki son durumu aktarırken iklim krizi ve aşı inkarcılığı konularına da değindi. 

16 Temmuz 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Bulgaristan ile Moldova’daki seçimleri yorumladı, ardından Slovenya, Küba ve Gürcistan’daki gelişmeleri aktardı.

08 Temmuz 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, ilk olarak Türkiye’yi gündemine aldı, ardından da Şili, Polonya,Etiyopya ve Filistin’deki gelişmeleri değindi. 

02 Temmuz 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; Fransa, Peru ve Etiyopya’daki seçim sonuçlarını yorumladı. 

25 Haziran 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; İran, Ermenistan ve Peru’da gerçekleşen seçimlerin sonuçlarını yorumladı.

17 Haziran 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Peru ve İsrail’de düzenlenen seçimlerin yankılarını aktardı. 

11 Haziran 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; Burkino Faso’daki saldırı, Mali’deki askeri darbe, İsrail’deki koailasyon kurma çabaları ve Peru ile Meksika’daki seçimleri hakkında görüşlerini aktardı.

05 Haziran 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Güney Kıbrıs’ta düzenlenen seçimlerin yanı sıra İtalya’da yükselen sağa ve Sedat Peker’in açıklamalarına değindi. 

27 Mayıs 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, 18. Dinleyici Destek Haftası’na özel bir yayın gerçekleştirdi, radyoya giriş hikâyesini aktardı. 

21 Mayıs 2021

Ufuk Turu’unda Ahmet İnsel; Şili’deki seçimler, Kolombiya’daki gösteriler, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar ve Myanmar’daki son duruma değindi.