Ufuk Turu

-
Aa
+
a
a
a

Türkiye ve dünya gündemine dair değerlendirmeler.

 
Salı sabahları Açık Gazete'nin içinde.
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Ahmet İnsel
 
51. Yayın Dönemi: 4 Mayıs 2020 - 1 Kasım 2020
21 Ekim 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, çeşitli ülkelerdeki seçim sonuçlarını yorumladı.

17 Ekim 2020

Ahmet İnsel’le Ufuk Turu’nda Kazakistan, Tacikistan, KKTC ve ABD’deki gelişmeler ele alındı.

08 Ekim 2020

Bu haftaki Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel Fransa’nın Pasifik Okyanusu eski kolonilerinden Yeni Kaledonya’daki bağımsızlık referandumunu, Kırgızistan’daki isyanı, İsviçre’deki 5 sorulu referandumu ve son olarak Ermenistan-Azerbaycan savaşına dair yorumunu anlattı.

02 Ekim 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel’in gündemleri Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmaları ve HDP’li isimlere yönelik yeni gözaltı dalgasıydı. 

26 Eylül 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, İtalya’daki bölge seçimlerinin yanı sıra Tayland’daki öğrenci hareketini de yorumladı.

18 Eylül 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Doğu Akdeniz’in son durumunun yanı sıra Belarus ve Karadağ’daki gelişmeleri de yorumladı.

10 Eylül 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Belarus ve Mali’deki gelişmeleri aktardı ve bunları yorumladı.

28 Ağustos 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel’in gündeminde Belarus, Mali ve Lübnan’daki gelişmeleri vardı.

20 Ağustos 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, seçimin ardından büyük bir halk ayaklanması yaşanan Belarus’taki siyasi gündemi yorumladı. 

13 Ağustos 2020

Ahmet İnsel’le Ufuk Turu’nda bu hafta Belarus ve Sri Lanka’daki seçimler ile Türkiye’nin son dönemde izlediği siyasi ve iktisadi politikalar konuşuldu.

06 Ağustos 2020

Bu hafta Ufuk Turu’nun gündeminde, Covid-19 kapsamında alınan önlemler vardı. 

09 Temmuz 2020

Ufuk Turu’nun bu haftaki ana gündem maddeleri dünya genelinde yapılan seçimler ve Fransa’daki yeni hükümetti.

01 Temmuz 2020

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel Polonya, Sırbistan ve Fransa’daki seçimlere değinirken Avrupa’nın Doğu Türkistan’daki Uygurlara yapılan uygulamalarla ilgili Çin’i uyarmaya hazırlandığı ittifaktan da söz etti.

14 Mayıs 2020

12 Mayıs tarihli Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde Ahmet İnsel ile İsrail’de kurulan yeni hükümet ve Batı dünyasında yaygınlaşmakta olan temel gelir uygulamaları konuşuldu.

08 Mayıs 2020

5 Mayıs tarihli Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde Ahmet İnsel ile koronovirüs salgınının dünyadaki seyri üzerine konuşuldu.

30 Nisan 2020

Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde Ahmet İnsel ile İsrail’de yeni kurulacak hükümetin bileşimi, Brezilya’da Bolsonaro kabinesi içerisinde yaşanan gelişmeler ve Avrupa Birliği’nde salgınla mücadeledeki son durum konuşuldu.

22 Nisan 2020

Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde bu hafta Ahmet İnsel ile Güney Kore’deki parlamento seçimleri, kısıtlama tedbirlerinin kaldırılmaya başlandığı ülkeler, Trump’ın çağrısıyla sokağa inen aşırı sağcılar ve salgınla mücadele kadın liderlerin gösterdiği başarı konuları ele alındı.

15 Nisan 2020

Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde bu hafta Ahmet İnsel ile mülteci kamplarının durumu, İsrail seçimleri sonrası hükümet kurma girişimleri, Yemen savaşındaki gelişmeler, Fransa’da Macron’un salgınla mücadelede hakkında yaptığı konuşmanın içeriği, İspanya’da yasakların yavaş yavaş kaldırılmaya başlanması ve ardından da Rusya, Yunanistan gibi diğer ülkelerdeki salgınla mücadeledeki son gelişmeler konuşuldu.

10 Nisan 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, İngiltere İşçi Partisi başkanlığı seçimi ve Batı’da koronavirüs odaklı üç ana tartışma konusunu ele aldı.

13 Kasım 2019

Ahmet İnsel, Bolivya'daki son gelişmeleri Ufuk Turu'nda analiz etti: "Bu darbenin de arkasında başka bir darbe yok mu, yani Morales bu duruma sadece ABD’nin, uluslararası güçlerin zorlaması, ittirmesi ve karşı çıkması nedeniyle geldi mi derseniz, hayır derim."