Sakat Muhabbet

-
Aa
+
a
a
a

Sağlamcı zihniyete kör topal bir muhalefet.

 
Çarşamba 16.30
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Alper Tolga Akkuş
 
59. Yayın Dönemi: 29 Nisan 2024 - 27 Ekim 2024
""
17 Temmuz 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Körüz Biz Derneği’nin kurucu üyelerinden ve felsefe öğretmeni Meral Sözen ile derneğin hedeflerini ve bu sene birincisi gerçekleştirilecek Gostil Sağlamcılık Ödülleri üzerine konuşuyor.

""
03 Temmuz 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, yeni vergi paketine dahil edildiği öne sürülen ve sakat bireylerin ÖTV muafiyetli araç temin etmesine olanak sağlayan yasa hükmünün kısıtlanması/iptal edilmesi tasarısı üzerine Engellilerin Haklarına Erişim Platformu’nun beş kurucusundan biri olan, Gören Kalpler Görme Engelliler Eğitim ve Spor Vakfı Başkanı Erol Sayyıdan ile bir araya geliyor.

""
26 Haziran 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, öteki erkeklik temsillerine değinmek üzere Umut Derin Eroğlan ile yönettiği "Kekre" belgeselini, sakatlık ile queerlik arasındaki ilişkiyi konuşuyor.

""
12 Haziran 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, dramaturg, tiyatro yönetmeni Hülya Karcı ile ağır engelli, hafif engelli ve engelsiz bireylerden oluşan Mina Tiyatro Topluluğu üzerine konuşuyor.

""
05 Haziran 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, 7-13 Haziran'da Ankara'da 12. düzenlenecek olan Engelsiz Filmler Festivali'nin Genel Koordinatörü Kıvanç Yalçıner ile bir araya geliyor.

""
29 Mayıs 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, post polio sendromlu Binnaz Uzun ile bir araya geliyor; sakat, bekar bir anne olmak üzerine fikirlerini alıyor.

""
22 Mayıs 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, İstanbul'dan Aydın'a motosikletle yola çıkan iki sakat bireyin hikayesini anlatan "800 Kilometre Engelli" adlı belgeselden Hüseyin Eroğlu ile bir araya geliyor.

""
16 Mayıs 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) Direktörü Engin Yılmaz ile 'Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Kentler için Erişilebilirlik Beklentileri’ raporu üzerinden eşit, erişilebilir ve engelsiz kentlere ulaşmak için ne yapabiliriz sorusunu cevaplamaya çalışıyor.

""
08 Mayıs 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Karlsruhe Institute of Technology’de akademik çalışmalarını sürdüren Zeynep Şölen Yıldız ile bir yerden başka bir yere taşınma, yer değiştirme konuları üzerine konuşuyor.

""
01 Mayıs 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Murad Canbulut ile bir araya gelerek 1986 tarihinde yaşanan Çernobil faciasının insanlar üzerindeki etkilerine değiniyor.

""
17 Nisan 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, Damla İşeri Sunman ile DEM Derneği’ni ve sağır toplum ile işiten toplum arasında bir köprü oluşturulması üzerine gerçekleştirilen faaliyetler üzerine konuşuyorlar.

03 Nisan 2024

Sakat Muhabbet'te Ebelik Anabilim Dalı doktora öğrencisi olan Büşra Akgümüş Suna ile sakatların anne oluşunun ebeler tarafından nasıl algılandığı üzerine konuşuyor, görme engelli anneler hakkındaki yüksek lisans tezinin bulgularından ve öneminden söz ediyoruz.

""
06 Mart 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Erişilebilir Her Şey sosyal girişiminin kurucu ortağı Seben Ayşe Dayı ile bir araya geliyor.

""
21 Şubat 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, sakat haklarının, sakat aktivizminin annesi’ olarak da bilinen Amerikalı Judith Heumann ve kitabı "Being Heumann" üzerine konuşuyorlar.

""
07 Şubat 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Müdürü Burcu Dağ ve Malatya'da yaşayan gazeteci, basın mensubu Berkman Dulcan ile bir araya gelerek 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde bölgedeki engellilerin durumunu değerlendiriyorlar.

""
24 Ocak 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, Marvel dünyasının yeni dizisi "Echo" üzerinden sinemada sakatlık temsiliyeti meselesine bir kez daha değiniyorlar.

""
17 Ocak 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Adana'da gerçekleştirilen Altın Koza Film Festivali'nden ve festivalde prömiyeri yapılan "Kuru Otlar Üstüne" filminin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, filmle Cannes Film Festivali'nden En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Merve Dizdar ve filmin senaristlerinden Ebru Ceylan ile gerçekleştirdiği röportaj hakkında konuşuyor.

""
10 Ocak 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, kendi kişisel asistanları Hatice Güven ve Rozygul Cheliyeva'yı konuk ederek kişisel asistanlık konusunu gündeme getiriyorlar.

""
05 Ocak 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Sağlık Hizmetleri Sendikası Engelliler Komisyonu Başkanı Ayşe Sarı ile bağımsız bir yaşam sürdürebilmenin yol ve imkanlarına dair bir sohbet gerçekleştiriyor.

""
28 Aralık 2023

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, spina bifida hastası Fedakar Özdemir ile sakatların maç gibi organizasyonlarda yaşadıkları sıkıntılara değinirken, Fenerbahçe - Galatasaray maçını da mercek altına alıyor.