Sakat Muhabbet

-
Aa
+
a
a
a

Sağlamcı zihniyete kör topal bir muhalefet.

 
15 günde 1 Çarşamba 16.30’da
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Alper Tolga Akkuş, Elif Gamze Bozo
 
58. Yayın Dönemi: 30 Ekim 2023 - 28 Nisan 2024
03 Nisan 2024

Sakat Muhabbet'te Ebelik Anabilim Dalı doktora öğrencisi olan Büşra Akgümüş Suna ile sakatların anne oluşunun ebeler tarafından nasıl algılandığı üzerine konuşuyor, görme engelli anneler hakkındaki yüksek lisans tezinin bulgularından ve öneminden söz ediyoruz.

""
06 Mart 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Erişilebilir Her Şey sosyal girişiminin kurucu ortağı Seben Ayşe Dayı ile bir araya geliyor.

""
21 Şubat 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, sakat haklarının, sakat aktivizminin annesi’ olarak da bilinen Amerikalı Judith Heumann ve kitabı "Being Heumann" üzerine konuşuyorlar.

""
07 Şubat 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Müdürü Burcu Dağ ve Malatya'da yaşayan gazeteci, basın mensubu Berkman Dulcan ile bir araya gelerek 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde bölgedeki engellilerin durumunu değerlendiriyorlar.

""
24 Ocak 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, Marvel dünyasının yeni dizisi "Echo" üzerinden sinemada sakatlık temsiliyeti meselesine bir kez daha değiniyorlar.

""
17 Ocak 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Adana'da gerçekleştirilen Altın Koza Film Festivali'nden ve festivalde prömiyeri yapılan "Kuru Otlar Üstüne" filminin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, filmle Cannes Film Festivali'nden En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Merve Dizdar ve filmin senaristlerinden Ebru Ceylan ile gerçekleştirdiği röportaj hakkında konuşuyor.

""
10 Ocak 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, kendi kişisel asistanları Hatice Güven ve Rozygul Cheliyeva'yı konuk ederek kişisel asistanlık konusunu gündeme getiriyorlar.

""
05 Ocak 2024

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Sağlık Hizmetleri Sendikası Engelliler Komisyonu Başkanı Ayşe Sarı ile bağımsız bir yaşam sürdürebilmenin yol ve imkanlarına dair bir sohbet gerçekleştiriyor.

""
28 Aralık 2023

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, spina bifida hastası Fedakar Özdemir ile sakatların maç gibi organizasyonlarda yaşadıkları sıkıntılara değinirken, Fenerbahçe - Galatasaray maçını da mercek altına alıyor.

""
12 Aralık 2023

Alper Tolga Akkuş Sakat Muhabbet'te, cam kemik hastalığı olan yazar, sinema eleştirmeni ve Adana Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Bölümü’nde görev yapan Zekeriya Ünal’ı konuk ediyor.

""
06 Aralık 2023

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) Direktörü, Sesli Betimleme ve Engelsiz Erişim Dernekleri'nin kurucu üyesi, sakat hakları aktivisti Engin Yılmaz ile 'kör mü, görme engelli mi' sorusu üzerine konuşuyor.

""
29 Kasım 2023

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, "19. yüzyıl tuhaf bir çağ" diyen Açık Radyo programcılarından Rahmi Öğdül ile bu çağda tanımlanan norm, normal, sağlam ve sakat terimleri üzerine konuşuyor.

""
22 Kasım 2023

Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Anna Maria Beylunioğlu ile bir araya gelerek dört yaşındaki trakeostomili Müjgan'ın doğumundan itibaren yaşadıklarını konuşuyor.

""
15 Kasım 2023

Alper Tolga Akkuş Sakat Muhabbet'te, cam kemik hastalığı ile yaşayan sakat bir kadın hakları savunucusunu olan Elif Gamze Bozo’yu konuk ediyor.

""
07 Kasım 2023

Sosyal medyadan bize ulaşarak ‘Feminizm ve Eleştirel Sakatlık’ üzerine doktora çalışması yürüttüğünü belirten, çalışması boyunca da Sakat Muhabbet’i takip ettiğini ifade eden Ekin Aydın’ı konuk ediyoruz.

""
01 Kasım 2023

58. yayın döneminin ilk programında yerine taşındığı Çetin Ceviz’i ağırlayan Sakat Muhabbet, keyifli bir devir teslim mahiyetinde hem Açık Radyo serüvenini hem de otizmi konuşuyor.

09 Mayıs 2023

“Sakat bireyler sakatlar, engelliler seçimlerde ne gibi deneyimler yaşayacak?” sorusunu, İnsan Hakları Ortak Platformu’ndan Nejat Taştan’la konuştuk.

Fotoğraf: Donald Tong
25 Nisan 2023

Açık Radyo programcısı ve Mithat Alam Film Merkezi’nin eski müdiresi ve film yapımcısı Zeynep Ünal’ı konuk ettik.

06 Nisan 2023

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nün bir hafta sonrasında Mustafa Altunbay'ı konuk ettik.

16 Mart 2023

Adana'da faaliyet gösteren Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan ile deprem bölgesindeki engellilere yönelik çalışmaları konuşuyoruz.