Ekonomik Gidişat

-
Aa
+
a
a
a
 
15 günde 1, Perşembe sabahları Açık Gazete'nin içinde.
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Seyfettin Gürsel
 
59. Yayın Dönemi: 29 Nisan 2024 - 27 Ekim 2024
""
30 Ocak 2024

Ekonomik Gidişat'ta Seyfettin Gürsel, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan hakkında çıkan iddialar üzerinden Türkiye'deki ekonomik durumu değerlendiriyor.

""
12 Ocak 2024

Ekonomik Gidişat'ta Seyfettin Gürsel, geçen yılın ekonomik gidişatını değerlendirirken, yeni yılın ekonomik beklentileri üzerine konuşuyor.

26 Temmuz 2019

Ekonomist Seyfettin Gürsel'le, ekonominin haline baktık.

19 Şubat 2019

Ekonomist Seyfettin Gürsel'le, Chris Hedges’in ‘Dolar’a elveda’  başlıklı yazısından yola çıkıp ekonomiye baktık.

12 Temmuz 2018

Açık Gazete'nin Ekonomik Gidişat köşesinde Seyfettin Gürsel'le Erdoğan'ın damadı Berat Albayrakın Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer aldığı yeni kabinenin açıklanmasından sonra dövizdeki rekor yükselişten başlayarak, önümüzdeki dönemde Türkiye'nin ekonomik durumunu ve uluslararası yatırımcılar açısından görünümünün nasıl olabileceğini  değerlendirmeye çalıştık.

31 Mayıs 2018

Açık Gazete'nin Ekonomik Gidişat köşesinde Seyfettin Gürsel'le, 24 Haziran seçimlerine 3 hafta kala, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  uluslararası yankılar da uyandıran faiz açıklamalarından ve bu açıklamalardan sonra Londra'da yatırımcılarla görüşen Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın daha farklı yorumlanabilecek açıklamalarından yola çıkarak, Türkiye'nin ekonomi yönetimi ve genel gidişatı hakkında konuştuk. 

03 Mayıs 2018

Açık Gazete'nin Ekonomik Gidişat köşesinde Seyfettin Gürsel'le, tam da 24 Haziran "baskın seçim" kararının ardından, acele olarak, oy toplayabilmek için henüz ikna olmamış kararsız kesimde belki etkili olur düşüncesiyle  gündeme gelen muazzam vergi yeniden yapılandırılması hakkında konuştuk.