Esin Hamamcı

-
Aa
+
a
a
a
Siborg manifestosu
19 Nisan 2022

Bu hafta, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde “Türkiye’de Güncel Sanatta İnsanmerkezcilik Eleştirisi” konusu üzerine doktora yapan aynı zamanda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sosyoloji bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışan Dijan Özkurt ile konuştuk.

Burhan Doğançay, Sarı Patlama, 2008, Alüminyum, 125x125 cm
01 Şubat 2022

Esin Hamamcı ve Abdullah Ezik, Ben Buradan Okuyorum'un yeni bölümünde Alişan Çapan ile birlikte geçtiğimiz günlerde Alan Kadıköy’de sanatseverlerle buluşan “20. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” başlıklı grup sergisi, Türk entelektüel tarihinde Paris ekolü ve bunun edebiyata yansıması üzerine konuştu. 

Kervansaray gravürü
25 Aralık 2021

Paris III Sorbonne Nouvelle’den mezun olan Bihter Sabanoğlu ile Toplumsal Tarih dergisinde yayımlanan makalesi “Bilim Kurgusal İntikam Fantezilerinin Başrolünde İstanbul” bağlamıyla kent, sanat ve edebiyat üzerine konuştuk.

Mübeccel İzmirli
22 Kasım 2021

Ben Buradan Okuyorum’un dördüncü bölümünde Esin Hamamcı, Yağmur Yıldırımay Bayrakçı ile Türk edebiyatına birçok türde eserler kazandırmış bir yazar olan Mübeccel İzmirli (1934-1982)’nin hayatını ve edebî faaliyetlerini konuştu.