Bekir Ağırdır

-
Aa
+
a
a
a
""
25 Mayıs 2023
Bekir Ağırdır, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde değerlendirmelerde bulunuyor.
18 Mayıs 2023
Bekir Ağırdır, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ve seçime sayılı günler kala seçmenin ve politik figürlerin benimsemesi gereken tutumu değerlendirdi.
10 Mayıs 2023
Bekir Ağırdır; 14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerin öncesindeki son programda, seçim sürecinin atmosferini ve bu atmosferde seçmenlerin benimsemesi gereken tutumu değerlendirdi.
03 Mayıs 2023
Bekir Ağırdır; seçime yönelik anketlerin sonuçlarını, seçmenin “oyların bölünmesi” konusunda yaşadığı tedirginliğin haklı olup olmadığını ve seçime giden Türkiye’deki atmosferi değerlendiriyor.
""
28 Nisan 2023
Bekir Ağırdır, yaklaşan 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerini ve yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.
20 Nisan 2023
Bekir Ağırdır; yaklaşan seçime giden süreci, seçim döneminde bizi bekleyen gelişmeleri ve seçimin taraflarının tutumlarını değerlendirdi.
Fotoğraf: Ortak Yaşam Ağı Platformu
15 Nisan 2023
Bekir Ağırdır, Ortak Yaşam Ağı'nın kuruluş deklarasyonunu değerlendirdi. 
12 Nisan 2023
2023 Türkiye genel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken Bekir Ağırdır, ittifaklar hakkında görüşlerini paylaştı.
03 Nisan 2023
Bekir Ağırdır ile yaklaşmakta olan 2023 genel seçimleri ve aynı tarihte gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerine konuştuk.
İzmir Büyükşehir Belediyesi
27 Mart 2023
Bekir Ağırdır, sona eren İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'ni değerlendiriyor.
17 Mart 2023
Bekir Ağırdır’la gerçekleşen ilk İktisat Kongresi’nden yüz yıl sonra İzmir’de başlayan İktisat Kongresi’ni, temalarını ve hedeflerini konuşuyoruz.
14 Mart 2023
Bekir Ağırdır’la Bize Yeni Biz Söz Lazım’da seçimlere kısa bir süre kalmışken adaylığını açıklayan Kılıçdaroğlu’nun bu ilanının ardından siyasi gündemi konuşuyoruz.
06 Mart 2023
Bekir Ağırdır'la depremin ardından yaklaşmakta olan seçimlerle ilgili gelişmeleri konuşuyoruz.
Claire Harbage/NPR
22 Şubat 2023
Bekir Ağırdır’la deprem bölgelerinde hızla örgütlenen dayanışma ve afetin ardından yaşananlar üzerine konuşuyoruz.
Hatay, Fotoğraf: AA
10 Şubat 2023
Bekir Ağırdır’la, 6 Şubat günü Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve oldukça geniş bir alanda yıkıcı etkisini gösteren depremi ve bu afetin ardından vatandaşlar olarak benimsememiz gereken tutumu konuşuyoruz.
04 Şubat 2023
Bekir Ağırdır, Millet İttifakı’nın paylaştığı Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni değerlendirirken, muhalefetin izlemesi gereken politika ve mevcut seçmenin durumu üzerine değerlendirmelerde bulundu.
25 Ocak 2023
Bekir Ağırdır’ın gündeminde yaklaşan seçimlere yönelik stratejiler özelinde belirlenmesi gereken hedefler ve genç seçmenin seçim sürecine yaklaşımı vardı.
18 Ocak 2023
Bekir Ağırdır, Altılı Masa’nın benimsediği yöntemleri ve tutumu değerledirirken yaklaşan seçimlere ve içinde olduğumuz seçim hazırlığı dönemine yönelik ihtiyaçları anlattı.
11 Ocak 2023
Bekir Ağırdır’la Bize Yeni Bir Söz Lazım programının ilk bölümünde yaklaşan seçimler, umudumuzu inşa etmek ve toplumsal barışı kurmak üzerine konuşuyoruz.
10 Ocak 2023
Ömer Madra ve Özdeş Özbay, Bekir Ağırdır’la birlikte yeni kitabı Bize Yeni Bir Söz Lazım’ı konuşuyor.
Bekir ağırdır fotoğrafı
08 Aralık 2021

Bekir Ağırdır, KONDA'nın verileriyle siyasi ve toplumsal gidişatın yönünü, "kararsız" seçmenleri ve yakın gelecekte Türkiye'yi nelerin beklediğini yorumladı.

15 Şubat 2019

KONDA Araştırma, Açık Radyo için yaptığı 'online anket' çalışmasının sonuçlarını yayımladı.  

20 Nisan 2018

Kaynak: T24 (18 Nisan 2018)

Yazı dizisinin bu bölümünde Türkiye’nin toplumsal dip dalgalarına dikkatinizi çekmek istiyorum.

Bu dip dalgalardan ilki göç meselesi. Son 40 yılda bu ülkede, önümüzdeki seçimde oy verecek 57 milyon seçmenin 31 milyonu göç etmiş. Modern tarihte hiçbir Batı toplumunda böyle bir göç hareketi yok, üstelik de devam ediyor. Bugün sabah sorduğunuz zaman her 5 insandan 1’i daha iyi bir hayata ulaşmak arzusuyla yarın sabah taşınmak istiyor.

20 Nisan 2018

Seçimlere dönük stratejiler için tüm analizler yapmaya çalışırken; küresel ve bölgesel gelişmeleri, dinamikleri ve karşı karşıya olduğumuz meselelere etkilerini dikkate almadan önümüzdeki tabloyu tam anlamıyla anlayamayız.

20 Nisan 2018

Bu siyasi fotoğrafın bozulması lazım. Bu sürdürülebilir bir durum değil, umut vaat eden bir durum da değil. Çünkü bugün toplumun beklentileri de Türkiye’nin karşı karşıya olduğu meseleler de kimliklere sıkışmış, kutuplaşmış, müzakere yerine münakaşa ve münazaraya kilitlenmiş siyaset tablosuyla yönetilemez.

13 Şubat 2014
Açık Gazete'de Bekir Ağırdır'la ülkenin içinde bulunduğu uzun süreli siyasi kriz ve toplumsal kutuplaşma ortamında yaşadığımız tıkanıklığın arka planına, bu tıkanıklığı nasıl aşabileceğimize dair bir değerlendirme yaptık: "Siyasi alanı kim savunacak?