Ahmet İnsel

-
Aa
+
a
a
a
20 Ocak 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; Rusya, Uganda ve ABD’deki gelişmeleri yorumladı. 

13 Ocak 2021

Ufuk Turu’nda bu hafta Ahmet İnsel, önce Kırgızistan’daki seçimleri yorumladı, ardından da Somali özelinden bazı Afrika ülkelerindeki milis sorununa değindi.

06 Ocak 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Birleşik Krallık ile Avrupa Birliği arasında 2020’nin son günlerinde üzerinde anlaşılan Brexit’in ayrıntılarını aktardı. 

22 Aralık 2020

Sadece Beştepe’nin buyruğunun yegâne geçerli kural olduğu Türkiye Cumhuriyeti, 21. yüzyıl faşizmlerinin önde gelen bir örneği olma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Bunun herkes için son derece bir ağır bedeli olacağını tarihî tecrübelerden biliyoruz.

18 Aralık 2020

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Brexit görüşmelerinin yanı sıra Bolivya ve Arjantin’deki hak kazanımlarını yorumladı. 

10 Aralık 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan gelişmeleri yorumladı. 

03 Aralık 2020

Ahmet İnsel, bu haftaki Ufuk Turu’nda Afrika’dan ve İran’dan haberler aktardı. 

25 Kasım 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, çeşitli ülkelerdeki gelişmeleri yorumladı.

19 Kasım 2020

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Moldova’daki seçimlerin yanı sıra Peru, Hong Kong ve Ermenistan’daki gelişmeleri yorumladı.

12 Kasım 2020

Ahmet İnsel, Ufuk Turu köşesinde Polonya, Fildişi Sahili, Ermenistan’daki gelişmeleri yorumladı.

05 Kasım 2020

Ufuk Turu programında Ahmet İnsel, Polonya’da kürtaj hakkını büyük ölçüde yasaklayan karara karşı kadınların eyleminin yanı sıra Fildişi Sahili, Gürcistan ve ABD’deki gelişmeleri yorumladı. 

28 Ekim 2020

Bu haftaki Ufuk Turu köşesinde Ahmet İnsel Şili’deki referandum, Bolivya ve Gine’deki seçimler, Belarus’ta devam eden gösteriler, ABD’de yaklaşan seçimler ve son olarak da Fransa-Türkiye’den bahsetti.

21 Ekim 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, çeşitli ülkelerdeki seçim sonuçlarını yorumladı.

17 Ekim 2020

Ahmet İnsel’le Ufuk Turu’nda Kazakistan, Tacikistan, KKTC ve ABD’deki gelişmeler ele alındı.

08 Ekim 2020

Bu haftaki Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel Fransa’nın Pasifik Okyanusu eski kolonilerinden Yeni Kaledonya’daki bağımsızlık referandumunu, Kırgızistan’daki isyanı, İsviçre’deki 5 sorulu referandumu ve son olarak Ermenistan-Azerbaycan savaşına dair yorumunu anlattı.

02 Ekim 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel’in gündemleri Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmaları ve HDP’li isimlere yönelik yeni gözaltı dalgasıydı. 

26 Eylül 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, İtalya’daki bölge seçimlerinin yanı sıra Tayland’daki öğrenci hareketini de yorumladı.

18 Eylül 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Doğu Akdeniz’in son durumunun yanı sıra Belarus ve Karadağ’daki gelişmeleri de yorumladı.

10 Eylül 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Belarus ve Mali’deki gelişmeleri aktardı ve bunları yorumladı.

28 Ağustos 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel’in gündeminde Belarus, Mali ve Lübnan’daki gelişmeleri vardı.

20 Ağustos 2020

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, seçimin ardından büyük bir halk ayaklanması yaşanan Belarus’taki siyasi gündemi yorumladı. 

13 Ağustos 2020

Ahmet İnsel’le Ufuk Turu’nda bu hafta Belarus ve Sri Lanka’daki seçimler ile Türkiye’nin son dönemde izlediği siyasi ve iktisadi politikalar konuşuldu.

06 Ağustos 2020

Bu hafta Ufuk Turu’nun gündeminde, Covid-19 kapsamında alınan önlemler vardı. 

09 Temmuz 2020

Ufuk Turu’nun bu haftaki ana gündem maddeleri dünya genelinde yapılan seçimler ve Fransa’daki yeni hükümetti.

01 Temmuz 2020

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel Polonya, Sırbistan ve Fransa’daki seçimlere değinirken Avrupa’nın Doğu Türkistan’daki Uygurlara yapılan uygulamalarla ilgili Çin’i uyarmaya hazırlandığı ittifaktan da söz etti.

14 Mayıs 2020

12 Mayıs tarihli Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde Ahmet İnsel ile İsrail’de kurulan yeni hükümet ve Batı dünyasında yaygınlaşmakta olan temel gelir uygulamaları konuşuldu.

08 Mayıs 2020

5 Mayıs tarihli Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde Ahmet İnsel ile koronovirüs salgınının dünyadaki seyri üzerine konuşuldu.

30 Nisan 2020

Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde Ahmet İnsel ile İsrail’de yeni kurulacak hükümetin bileşimi, Brezilya’da Bolsonaro kabinesi içerisinde yaşanan gelişmeler ve Avrupa Birliği’nde salgınla mücadeledeki son durum konuşuldu.

22 Nisan 2020

Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde bu hafta Ahmet İnsel ile Güney Kore’deki parlamento seçimleri, kısıtlama tedbirlerinin kaldırılmaya başlandığı ülkeler, Trump’ın çağrısıyla sokağa inen aşırı sağcılar ve salgınla mücadele kadın liderlerin gösterdiği başarı konuları ele alındı.

15 Nisan 2020

Açık Gazete’nin Ufuk Turu köşesinde bu hafta Ahmet İnsel ile mülteci kamplarının durumu, İsrail seçimleri sonrası hükümet kurma girişimleri, Yemen savaşındaki gelişmeler, Fransa’da Macron’un salgınla mücadelede hakkında yaptığı konuşmanın içeriği, İspanya’da yasakların yavaş yavaş kaldırılmaya başlanması ve ardından da Rusya, Yunanistan gibi diğer ülkelerdeki salgınla mücadeledeki son gelişmeler konuşuldu.