Ahmet İnsel

-
Aa
+
a
a
a
Xiomara Castro
05 Aralık 2021

Ahmet İnsel, Haftanın Ufuk Turu’nda Honduras ve Venezuela seçimlerini değerlendirdi. Çin-Afrika zirvesine değinip Etiyopya başbakanının görevden ayrılması hakkındaki gelişmelerini yorumladı. 

Joe Biden ülke bayraklarının önünde kırmızı halıda yürüyor.
22 Kasım 2021

Ahmet İnsel Ufuk Turu’nda Bulgaristan seçimleri, Polonya-Belarus sınırındaki göçmen sorunu, Sudan’daki darbe karşıtı gösteriler ve  ABD başkanı Biden’ın düzenlediği demokrasi zirvesine Türkiye’nin davet edilmemesi konularını değerlendirdi.

01 Kasım 2021

Ahmet İnsel Ufuk Turu’na bu hafta Sudan’daki darbe ile başladı ve Macaristan’ın seçim öncesi durumu ile devam etti. Kısaca Osman Kavala davasına ve KKTC’deki son gelişmelere değindi.

25 Ekim 2021

Ahmet İnsel Ufuk Turu'nda bu hafta, Erdoğan’ın Afrika ziyareti, Macaristan’da Orban’a karşı muhalefet tarafındaki gelişmeleri değerlendirdi. İtalya’daki aşı karşıtı protestoları ve İngiltere’deki milletvekili suikastini yorumladı.

14 Ekim 2021

Ahmet İnsel bu haftanın Ufuk Turu’nda Çek Cumhuriyeti ve Irak seçimleri ile Polonya’daki gösterileri yorumladı. 

11 Ekim 2021

Ahmet İnsel bu hafta Ufuk Turu’nda hali hazırda gündemi epeyce meşgul eden Pandora belgelerini ele aldı.

01 Ekim 2021

Ahmet İnsel; Almanya ve İzlanda'daki genel seçimlerin, İsviçre ve San Marino'daki halk oylamalarının ve Covid-19 üzerine yapılan yeni bir araştırmanın sonuçlarını yorumladı.

24 Eylül 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; Rusya, Norveç, Kanada ve Almanya'daki seçimleri yorumladı. 

13 Eylül 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, ilk olarak Gine’deki askeri darbeyi gündemine aldı, ardından da Venezuela, Bulgaristan ve Almanya’daki seçimleri değerlendirip Türkiye’deki anayasa değişikliği gündemine değindi. 

06 Eylül 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, ABD’nin Afganistan’dan çekilme sürecini ve bunun sonucu olarak ülkenin kaderini anlaşmalı bir şekilde Taliban’ın ellerine bırakmasını anlattı. 

13 Ağustos 2021

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Belarus’taki son durumu aktarırken iklim krizi ve aşı inkarcılığı konularına da değindi. 

16 Temmuz 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Bulgaristan ile Moldova’daki seçimleri yorumladı, ardından Slovenya, Küba ve Gürcistan’daki gelişmeleri aktardı.

08 Temmuz 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, ilk olarak Türkiye’yi gündemine aldı, ardından da Şili, Polonya,Etiyopya ve Filistin’deki gelişmeleri değindi. 

02 Temmuz 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; Fransa, Peru ve Etiyopya’daki seçim sonuçlarını yorumladı. 

25 Haziran 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; İran, Ermenistan ve Peru’da gerçekleşen seçimlerin sonuçlarını yorumladı.

17 Haziran 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Peru ve İsrail’de düzenlenen seçimlerin yankılarını aktardı. 

11 Haziran 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; Burkino Faso’daki saldırı, Mali’deki askeri darbe, İsrail’deki koailasyon kurma çabaları ve Peru ile Meksika’daki seçimleri hakkında görüşlerini aktardı.

05 Haziran 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Güney Kıbrıs’ta düzenlenen seçimlerin yanı sıra İtalya’da yükselen sağa ve Sedat Peker’in açıklamalarına değindi. 

27 Mayıs 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, 18. Dinleyici Destek Haftası’na özel bir yayın gerçekleştirdi, radyoya giriş hikâyesini aktardı. 

21 Mayıs 2021

Ufuk Turu’unda Ahmet İnsel; Şili’deki seçimler, Kolombiya’daki gösteriler, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar ve Myanmar’daki son duruma değindi. 

12 Mayıs 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, İsrail ile Filistin arasındaki saldırıları yorumlarken son bilgileri paylaştı, ardından da Hindistan’ın COVID-19 salgınındaki son durumunu aktardı. 

04 Mayıs 2021

Ahmet İnsel, Ufuk Turu’nda El Salvador’daki seçimleri yorumladı. 

01 Mayıs 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Arnavutluk’taki seçimlerin yanı sıra Çernobil’in yıl dönümünü ve Fransa’daki emekli askerlerin bildirisini yorumladı. 

22 Nisan 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Ekvator ve Grönland’daki seçimleri yorumlarken Danimarka’nın Suriyeli mültecilerle ilgili kararı ile ABD Başkanı Biden’ın ekonomi programına da dikkat çekti.

07 Nisan 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; Bulgaristan ve Kosova’daki seçimleri değerlendirdi, Ürdün’deki gelişmeleri aktardı.

02 Nisan 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Myanmar’daki darbe sonrası gelişmeleri aktardığı yayında Almanya’da yıl sonunda yapılacak seçimlere de değindi.

25 Mart 2021

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, dünyadan çeşitli haberleri hem aktardı hem de yorumladı. 

18 Mart 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Paris Komünü’nün 150. Yılını hatırlatarak başladığı programda Lübnan, Suriye ve Almanya’daki gelişmeleri de yorumladı. 

11 Mart 2021

Açık Gazete’nin köşelerinden Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel’in gündeminde Brezilya, Senegal ve Myanmar’daki gelişmeler vardı.

05 Mart 2021

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel; Myanmar’daki darbeden sonraki gelişmeleri, Ekvator’daki seçim sonuçlarını ve Cezayir’deki gösterileri yorumladı.