Duyuru

-
Aa
+
a
a
a
27 Temmuz 2022
“Fosile Son: İşgal Et!” (End Fossil: Occupy) sloganıyla eylül ve ekim aylarında yüzlerce okul ve üniversiteyi işgale hazırlanan iklim aktivistlerinin açıklamasını paylaşıyoruz.
Hareketin logosu
25 Temmuz 2022
202 yurttaştan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın son söyleşilerinde yaptığı açıklamalara ilişkin görüşlerini bildirdi.
Demirtaş'ın fotoğrafı
28 Haziran 2022
"Our Mission:To broadcast on the world's most urgent and important ecological, political, sociological, ethical and aesthetic issues, constantly adhering to the principles and values of urgency and fairness – thereby creating change for the common good."

(Fro

Illustration: Ohannes Şaşkal
03 Mayıs 2022

Radyomuzun kurucularından, programcımız, dostumuz, etnolog, belgeselci ve kütüphaneci Cem Madra'yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Cem Madra Açık Radyo stüdyosunda mikrofon başında
15 Aralık 2021

Açık Radyo'da, ilk olarak 2004'te yayın hayatına başlayan, Serol Teber ve Şenol Ayla'nın hazırlayıp sunduğu Didik Didik Freud programının kitabı bu hafta çıktı! 

Kitap kapağından gözlük çizimi
01 Kasım 2021

Greta Thunberg, Vanessa Nakate, Dominika Lasota ve Mitzi Tan dünya liderlerine iklim acil durumuyla yüzleşmeleri için acil çağrı yapıyor! Çağrıyı siz de imzalamayı unutmayın!

13 Eylül 2021

Farklı disiplinlerden ve 81 ülkeden, 2000’den fazla akademisyen, bilim insanı, ve araştırmacı, yarınki BM Genel Kurulu’nda toplanacak dünya liderlerine, kömür, petrol ve gazdan küresel bir çıkışı düzenlemek ve denetlemek için Fosil Yakıtların Yayılmasını Önleme Anlaşması talep eden bir mektup yayınladı.

Over 2185 academics across disciplines and from 81 countries have delivered a letter demanding a Fossil Fuel Non-Proliferation Treaty to manage a global phase out of coal, oil and gas to governments gathering at tomorrow’s UN General Assembly.

31 Ağustos 2021

Boğaziçi Üniversitesi Rektör vekili Naci İnci’nin imzasıyla 16 Temmuz’da görevden alınan Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi Can Candan’a destek olmak amacıyla, imza kampanyası başlatıldı.

28 Şubat 2020

"Bunu Radyoda Anlatsana” sohbetlerinin ikincisi, Radyo’nun en önemli aracına – sese odaklanıyor.

12 Şubat 2020

Demirkent Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen Demirkent Ödülleri, sahiplerini buldu. İş Sanat'taki törende ödüller, "İletişim", "Tarih" ve "Sosyal Farkındalık Oluşturulmasına Katkı" başlıkları altında verildi.

10 Ekim 2016

Podcast kanallarımızdaki ve sitemizdeki ses dosyalarımızı barındırmak için kullandığımız, herkese açık ve ücretsiz bir servis olan archive.org internet servisine 9 Ekim 2016 tarihinden itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından idari tedbir getirilmiştir.

Bu kararın Açık Radyo içeriği ile doğrudan bir ilgisi olmasa da ses dosyalarımızı paylaşmak için bu servisi kullanmamız nedeniyle, sözkonusu tedbir kararı kaldırılana kadar podcast kanallarımızı ve sitemizdeki ses dosyalarını dinlemek mümkün olmayacaktır. Bilginize...

28 Temmuz 2016

Podcast kanallarımızdaki ve sitemizdeki ses dosyalarımızı barındırmak için kullandığımız archive.org internet servisine TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) tarafından 22 Temmuz 2016 tarihinde getirilen idari tedbir kaldırılmıştır. Böyece, podcast kanallarımızı ve sitemizdeki ses dosyalarını eskiden olduğu gibi sorunsuz dinlemek mümkündür. Bilginize...

22 Temmuz 2016

Podcast kanallarımızdaki ve sitemizdeki ses dosyalarımızı barındırmak için kullandığımız archive.org internet servisine 22 Temmuz 2016 tarihinden itibaren TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) tarafından idari tedbir getirilmiştir. Bu tedbir kaldırılana kadar podcast kanallarımızı ve sitemizdeki ses dosyalarını dinlemek mümkün olmayacaktır. Bilginize...

10 Mayıs 2016

Dinleyici ve programcıları ile sürekli devinen Açık Radyo’nun 13 Kasım 2015 tarihindeki 20. yaşdönümünü, tarihte ufak -6 aylık- bir sapmayla baharın tam ortasında, 13 Mayıs’ta kutluyoruz. 20. yaş buluşmamıza tüm dostlarımızı bekliyoruz.