Cerattepe'de Son Durum

Açık Yeşil
-
Aa
+
a
a
a

Artvin, Kafkasör Yaylası, Cerattepe'de Cengiz Holding ve Eti Bakır A.Ş tarafından yapılması planlanan altın madeni faaliyetlerine karşı uzun bir süredir devam eden direniş dün itibarıyle yeni bir aşamaya ulaştı. Cerattepe'de bulunan konuğumuz Avukat Bedrettin Kalın programımıza bağlandı ve Cerattepe'deki son durum hakkında bilgi verdi.

Açık Yeşil
 

Açık Yeşil

podcast servisi: iTunes / RSS

Artvin, Kafkasör Yaylası, Cerattepe'de Cengiz Holding ve Eti Bakır A.Ş tarafından yapılması planlanan altın madeni faaliyetlerine karşı uzun bir süredir devam eden direniş dün itibarıyle yeni bir aşamaya ulaştı. Dün sabahtan itibaren polis, jandarma ve şirkete ait güvenlik güçleri direnen halka biber gazı, cop ve plastik mermi kullanarak saldırdı. Bu saldırılar aralıklı olarak devam ediyor. Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan'ın da gözaltına alındığı haberini de aldık.

Durumla ilgili Artvin Valisi "Bu iş beni aşar," derken İçişleri Bakanı da emniyet güçlerine hitaben "Vurun geçin!" dedi.

Cerattepe'de olan bitenin geri planı hakkında daha fazla bilgi için Arif Ali Cangı'nın Yeşil Gazete'de yayımlanan yazısını okuyabilirsiniz.