Yıldırım Arıcı anısına: Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı

-
Aa
+
a
a
a

Açık Dergi’de bu akşam 30 Aralık 2018’de aramızdan ayrılan programcı dostumuz Yıldırım Arıcı anısına, bir radyo-drama yayına başlıyoruz.

https://stalkeracikradyo.blogspot.com/
Açık Dergi: Yıldırım Arıcı anısına "Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı"
 

Açık Dergi: Yıldırım Arıcı anısına "Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı"

podcast servisi: iTunes / RSS

Bundan böyle Çarşamba akşamları sevgili Yıldırım’ın geçmişte filme çekmek için üzerinde çokça çalıştığı ve çok sevdiği bir Bilge Karasu metnini duyacağız Açık Dergi’de: Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı’nı. Metni yorumlayan Eraslan Sağlam olurken, metne eşlik eden müzik Yıldırım Arıcı’nın elinden çıkma; onun Scaramouch mahlasıyla Chaos Antiphellos’tan kayıtlar bunlar. Bilge Bey, Yıldırım’ın hocalarındandı - onun antik İstanbul’da geçen bu uzun öyküsü, Yıldırım’ın Chaos Antiphellos’uyla kendiliğinden ve velûd bir diyaloğa giriyor. Çok yönlü, “çok-kanallı” bir diyalog bu - aynı Yıldırım’ın bize öğrettiği gibi. (METİS yayınlarına çok teşekkür ediyoruz.).

Dergi'de bu akşam ayrıca: Gülin Dede Tekin Tezahür’de bu sezonun öne çıkan kumpanyalarından Tiyatro Hemhâl’i konuk ediyor. Dirmit ve Trom oyunlarından bildiğiniz ekip, son prodüksiyonları Tırnak İçinde Hizmetçiler’i bu haftasonu izleyici ile buluşturacak. Ayşe Draz, Nezaket Erden ve Hakan Emre Ünal anlatacak.

19:00’da yayınlanacak Oyun Arası’nda ise Emre Gümüşer, Gülriz Sururi anısına müzikler çalacak.