Gomidas Yeniden Sahnede - İzleyicinin Desteğiyle

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Yolcu Tiyatro'dan Ersin Umut Güler'le Gomidas gösterisini "Destek ol, Gomidas sahnede yaşasın" kampanyasını konuşuyoruz.

Yolcu Tiyatro'nun Gomidas gösterisi destek bekliyor.
Gomidas Sahnede
 

Gomidas Sahnede

podcast servisi: iTunes / RSS

"Joko'nun Doğum Günü", "Kapıların Dışında" ve "Kürklü Venüs" gibi oyunlarla tanınan Yolcu Tiyatro geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 24. İstanbul Tiyatro Festivali'nde Kumkapı'daki Surp Vortvots Vorodman Kilisesi'nde Gomidas gösterisini izleyiciyle buluşturdu. 

Osmanlı topraklarında yetişen en önemli müzik insanların belki de başında sayabileceğimiz Gomidas Vartabed'in yaşamının farklı yanları ve müziğini odağına alan yapımın özelliklerini ve hikâyesini Açık Dergi'de süpervizör ve prodüktör Ersin Umut Güler'le bu hafta konuştuk.

Pandemi koşullarında gerçekleşen ilk iki gösterimin ardından Gomidas gösterisinin ilk gösterimi için verilen tarih 29-31 Ocak. Oldukça kısıtlı sayıda izleyicinin katılabildiği gösteri için Yolcu Tiyatro'nun mobilet.com üzerinden ulaşılabilecek bir kampanyası, gösteri sanatları ekonomisinde yeni arayışlara da iyi bir örnek teşkil ediyor. Topluluktan yapılan açıklama şöyle:

Bugüne dek hiçbir kuruluş ve şahıstan maddi destek almayan tiyatromuz, pandemi koşullarından dolayı sınırlı sayıda seyirci kapasitesiyle, kilisede ve özel bir tasarımla Gomidas adlı oyununu sahneliyor. Sosyal mesafe sebebiyle boş bırakılacak koltuklar, hatıra bileti ve kişiye özel tasarımlarla destekçileriyle buluşacak. Gomidas oyununun izleyici ile buluşması ve sahnede kalmaya devam etmesi için sizin de desteğinizi bekliyoruz. 

29-30-31 Ocak tarihli oyunların biletleri ve isme özel Gomidas Hatıra Setleri 5 Aralık Cumartesi 13:00 itibariyle mobilet.com üzerinden seyircileriyle ve destekçileriyle buluşuyor. 

Ayrıntıları Açık Dergi'de alıyoruz ve söyleşimizin en sonunda size Lenan Chamamyian'ın geçtiğimiz yıllardır yeniden yorumladığı bir Gomidas türküsü "Hov Ayek"i Vartabed'in sesinden sunuyoruz.