Feminist metodla podcast: K'nın Sesi

-
Aa
+
a
a
a

Açık Dergi'de tiyatro yazımıyla sözlü tanıklıkları bir araya getiren K'nın Sesi podcast kanalına yer veriyoruz. İkinci sezon başlarken konuklarımız yazar ve oyuncu Duygu Dalyanoğlu'yla, müzisyen ve ses tasarımcısı Beril Sarıaltun.

Feminist metodla podcast: K'nın Sesi
 

Feminist metodla podcast: K'nın Sesi

podcast servisi: iTunes / RSS

Kadınların, kuirlerin hikayelerinin merkeze alındığı podcast kanalı K’nın Sesi 2.sezona başladı. Kanalda, ses tiyatrosu oyunlarının yanı sıra o oyunun hikayesinden ve temasından hareketle yapılan sohbetler yer alıyor. Üç boyutlu ses tasarımı ile hazırlanan oyunlar, dinleyiciyi tiyatro izleme deneyimine yaklaştırarak hayal gücünü harekete geçirirken, oyunlardan sonra yapılan sohbetlerle ise gerçek hayattan kişilerin deneyimleri üzerine odaklanılacak.

İlk sezonun ardından podcast yayıncılığında farklı ve az temsil edilen seslere eğitim, ekipman ve kaynak sağlayan Google Podcasts Creator Programı’na dünya çapında seçilen 20 ekipten biri olan K’nın Sesi üç ay boyunca dünyada podcast endüstrisinin önde gelen isimlerinden eğitim aldı ve 2. sezona bu birikim ile başladı.

K’nın Sesi, 2020 yazında Kovid-19 salgını döneminde kadınların, kuirlerin sesine yer vermek amacıyla yayın hayatına “salgın” teması ile başlamıştı. 31 Mart 2021’de “Annemin Tarif Defteri” adlı  ilk oyunun yayınlandığı 2. sezon’un teması ise “yemek”. Sofra hikayelerinden tarif defterlerine, yas yemeklerinden beden ve yemek ilişkisine pek çok farklı konunun yer alacağı bu sezonun ilk oyununda iki deneyimli oyuncu, Ayşenil Şamlıoğlu ve Aysel Yıldırım, yer alıyor. 

K’nın Sesi’ni tercih ettiğiniz herhangi bir podcast platformunda dinleyebilirsiniz.

Açık Dergi'de konuklarımız yazar ve oyuncu Duygu Dalyanoğlu'yla, müzisyen ve ses tasarımcısı Beril Sarıaltun oldu.