Boğazın Çocukları Kenti Denizle Tanıyor

Yeşil Dalga
-
Aa
+
a
a
a

Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğünde, İstanbul’un denizlerle etkileşimini incelemek ve bu etkileşime dikkat çekmek amacıyla "Boğazın Çocukları Kenti Denizle Tanıyor" projesi gerçekleştirildi.

https://www.facebook.com/denizvekent/
Yeşil Dalga: 28 Temmuz 2016
 

Yeşil Dalga: 28 Temmuz 2016

podcast servisi: iTunes / RSS

Bu hafta Yeşil Dalga'da Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yürütülen “Boğazın çocukları, kenti denizle tanıyor” projesini konuştuk. Konuklarımız, Proje Yöneticisi Hanife Küçükler ve Projeye katılan Boğazın çocuklarından Efsun Meva Bozbay'dı.

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Beşiktaş Belediyesi ve TEMA Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen “Deniz ve Kent” temalı doğa eğitimi ve bilim okulu projesinin ana amacı, üç tarafı denizlerle çevrelenmiş bir kent olan İstanbul’un denizlerle etkileşimini incelemek ve bu etkileşime dikkat çekmek. Denizin kent kültürüyle, insan davranışlarıyla, doğayla, teknolojiyle, bilimle, tarihle ve sanatla etkileşimi de projenin alt konuları olarak belirlendi. Proje etkinlikleri, özel yetenekli bireylerin eğitiminde yaygın olarak kullanılan; farklı bilim ve disiplinlerin ortak bir temayı sorgulaması yöntemine dayanan, Tematik Eğitim Modelinde geliştirildi.

Proje hakkında detaylı bilgi almak için: www.denizvekent.com ve www.facebook.com/denizvekent