Yayıncılık sektörü ne durumda: Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk ile söyleşi

-
Aa
+
a
a
a

Salgın döneminde yayıncılık sektörü dünyada ve Türkiye'de ne durumda? Sorunlar ve çözüm önerileri. Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı ve Literatür Yayınları’nın kurucusu Kenan Kocatürk ile konuştuk.

Vakayiname: 30 Ekim 2020
 

Vakayiname: 30 Ekim 2020

podcast servisi: iTunes / RSS

Kitaplar, bir çoğumuz için hayatın olmazsa olmaz unsurları. Yeni bir kente gittiğimizde kitapçılar, sahaflar, kütüphaneler, ziyaret etmekten en çok hoşlandığımız yerler. Peki, kültür dünyamızı kitaplarla bezeyen yayıncılık emekçileri, salgın döneminde neler yaşıyor? Son iki haftada, tiyatro ve müzik sektörünün sorunlarını ele almıştık. Sahne sanatlarına nazaran kitapçılık sektörü, internet satışları sayesinde, daha iyi durumda olabilir. Ama yeterli desteği görüyorlar mı? Başka neler yapılabilir?

— / — 

Türkiye Yayıncılar Birliği salgın döneminde hangi faaliyetleri gerçekleştirdi? İnternet üzerinden kitap satışları yeterli mi? Yayıncılık sektörünün geleceği nasıl görünüyor? Kenan Kocatürk, genel bir durum değerlendirmesi yapacak.

— / —

Vakayiname'nin ilk yayın dönemi sona eriyor. Fakat programları sürdürme kararı aldık. Sağlık, hukuk, ekonomi, siyaset, kültür ve sanat alanlarında memleket manzaralarını aktarmaya devam edeceğiz. Haftaya, yeni yayın döneminde genişlemiş ekibimizle neler yapacağımızı konuşacağız.