Nereye Doğru

-
Aa
+
a
a
a

Geleceğe bakışlar...

 
Çarşamba sabahları Açık Gazete'nin içinde.
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Cengiz Aktar
 
55. Yayın Dönemi: 1 Mayıs 2022 - 30 Ekim 2022
Göç eden insan siluhetleri
18 Haziran 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde gelecek hafta sonunda yapılacak olan Avrupa Birliği Konseyi toplantısında alınacak karara dair yaşanan gelişmeler ve tüm dünyayı ilgilendiren mülteci sorunu yer aldı.

AB Parlamentosu
10 Haziran 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye raporu, NATO ve Ukrayna yer aldı.

kask ab bayrağı
03 Haziran 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Avrupa Birliği çevresinde yaşanan güncel olaylar yer aldı.

AB parlamentosu önünde dalgalanan Ukrayna bayrakları
21 Mayıs 2022

Nereye Doğru’da bu hafta Cengiz Aktar’ın gündeminde Libya’daki son gelişmeler, Ukrayna’nın Avrupa Birliği adaylık durumu ve Şili Anayasası yer aldı.

Avrupa ülkelerinin tarihi anıtlarından bir kolaj illüstrasyonu
14 Mayıs 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Avrupa Günü ve Avrupa ile Macaristan'da gerçekleşen son gelişmeler yer aldı. 

AİHM mahkeme salonu
01 Mayıs 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye özelindeki son gelişmeler yer aldı.

Operasyon haritası
22 Nisan 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Irak harekatı, Libya ve Ukrayna yer aldı. 

03 Nisan 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Mariupol’ün tarihsel geçmişi çerçevesinde Kiev’deki son gelişmeler yer aldı.

otobüsle göç eden Ukraynalılar
25 Mart 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Avrupa Birliği’ne dair son gelişmeler ve Ukrayna-Rusya Savaşı çerçevesinde, Rusya'nın en yoğun bombardımanına maruz kalan ve en çok hasar gören şehir olan Mariupol yer aldı.

Libya'da petrol rafinerisi
21 Mart 2022

Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde savaş seslerinin yankılandığı Libya ve savaşın üçüncü haftasında Ukrayna yer aldı. 

09 Mart 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Ukrayna bağlantılı mülteci meselesi ve savaşa ilişkin arabuluculuk girişimleri yer aldı. 

Askeri strateji haritası
02 Mart 2022

Bu hafta Açık Gazete'nin Cengiz Aktar ile Nereye Doğru köşesinde Ukrayna savaşı konuşuldu. 

doğalgaz yatağı
23 Şubat 2022

Bu hafta Nereye Doğru'da Cengiz Aktar, Ukrayna krizine odaklandı. Programın tam deşifresini yayımlıyoruz.

siperde asker
21 Şubat 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş gerilimi, Libya’daki son gelişmeler ve 13 Şubat Dünya Radyo Günü yer aldı.

Yangon, Myanmar'daki Bayint Naung Köprüsü'nde güvenlik güçleriyle çatışan darbe karşıtı protestocular bir barikatta siper alıyorlar.
12 Şubat 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Myanmar, Libya ve Suriye’deki son gelişmeler yer aldı. 

Sebat Apartmanı önünde toplanmış kalabalık
24 Ocak 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde 19 Ocak 2007 tarihinde memleketin yakın döneminin dönüm noktalarından biri olan Hrant Dink’in katledilişinin 15. yıldönümü ve Türkiye Ermenistan ilişkileri ile Libya’daki son gelişmeler yer aldı.

Libya Bingazi
18 Ocak 2022

Cengiz Aktar, Nereye Doğru’da Libya'daki son durumu ve Avrupa Birliği özelinde güncel gelişmeleri aktardı. 

Time dergileri kolajı
10 Ocak 2022

Nereye Doğru’da Cengiz Aktar, Time Dergisi'nde yayınlanan ‘2022 Yılının En Büyük 10 Küresel Risk Listesi’ne, AB Komisyonu’nun enerji sınıflandırması çalışmasına ve Libya’daki gelişmelere değindi.

Türkiye'de bir mülteci kampı
13 Aralık 2021

Cengiz Aktar, 2016'den beri devam eden yaz saati uygulamasının yıl boyu sürdürülmesi kararınına, seçim arifesinde olan Libya’daki son gelişmelere ve Uluslararası Göç Örgütü’nün Dünya Göç Raporu’na değindi.

Avrupa Konseyi binası
06 Aralık 2021

Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde 30 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Strasbourg'da düzenlenen Avrupa Konseyi Bakanlar Konseyi toplantısı ve Libya’daki son gelişmeler yer aldı.