Nereye Doğru

-
Aa
+
a
a
a

Geleceğe bakışlar...

 
Çarşamba sabahları Açık Gazete'nin içinde.
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Cengiz Aktar
 
54. Yayın Dönemi: 1 Kasım 2021 - 1 Mayıs 2022
Sebat Apartmanı önünde toplanmış kalabalık
24 Ocak 2022

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde 19 Ocak 2007 tarihinde memleketin yakın döneminin dönüm noktalarından biri olan Hrant Dink’in katledilişinin 15. yıldönümü ve Türkiye Ermenistan ilişkileri ile Libya’daki son gelişmeler yer aldı.

Libya Bingazi
18 Ocak 2022

Cengiz Aktar, Nereye Doğru’da Libya'daki son durumu ve Avrupa Birliği özelinde güncel gelişmeleri aktardı. 

Time dergileri kolajı
10 Ocak 2022

Nereye Doğru’da Cengiz Aktar, Time Dergisi'nde yayınlanan ‘2022 Yılının En Büyük 10 Küresel Risk Listesi’ne, AB Komisyonu’nun enerji sınıflandırması çalışmasına ve Libya’daki gelişmelere değindi.

Türkiye'de bir mülteci kampı
13 Aralık 2021

Cengiz Aktar, 2016'den beri devam eden yaz saati uygulamasının yıl boyu sürdürülmesi kararınına, seçim arifesinde olan Libya’daki son gelişmelere ve Uluslararası Göç Örgütü’nün Dünya Göç Raporu’na değindi.

Avrupa Konseyi binası
06 Aralık 2021

Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde 30 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Strasbourg'da düzenlenen Avrupa Konseyi Bakanlar Konseyi toplantısı ve Libya’daki son gelişmeler yer aldı. 

15 Kasım 2021

Nereye Doğru’da bu hafta Cengiz Aktar, Polonya-Belarus sınırında yaşanmakta olan mülteci krizine, Türkiye’nin çevre ve iklim meselesine bakışına, Libya ve Suriye’deki son gelişmelere değindi.

06 Kasım 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar, Glasgow İklim Zirvesi ve Libya konulu Paris Konferansı’na değindi.

01 Kasım 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Suriye tezkeresi, Türkiye’nin Malî Eylem Görev Gücü’nün gri listesinde yer alması ve 10 büyükelçiyle ilgili gelişmeler vardı. 

18 Ekim 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Avrupa ve Orta Doğu’daki son gelişmeler yer aldı. 

11 Ekim 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar, Pandora Papers'ı değerlendirdikten sonra güncel Türkiye-ABD ilişkileriyle Libya ve Suriye'deki son gelişmeleri aktardı. 

04 Ekim 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Soçi'deki Erdoğan-Putin görüşmesi, Libya’daki son gelişmeler ve Polonya ve Macaristan’ın Avrupa Komisyonu ile yaşadığı gerginlik yer aldı.

24 Eylül 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde geçtiğimiz yıl Cenevre’de kurulan sembolik mahkeme “Türkiye Tribunal Mahkemesi” ile Türkiye-ABD ilişkilerinin mevcut durumu yer aldı.

13 Eylül 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Afganistan’daki son gelişmeler yer aldı. 

06 Eylül 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde, tüm dünyada 21 Eylül’de; Türkiye’de ise 1 Eylül’de Barış Günü olarak kutlanan Dünya Barış Günü’nün tarihsel süreci ve Afganistan’da yaşanan son gelişmeler yer aldı. 

30 Ağustos 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar haftanın önemli konu başlıklarını beş bölümde derledi.

25 Ağustos 2021

Nereye Doğru’da Cengiz Aktar, Afganistan’a dair, Taliban’ın tarihsel sürecini ve mevcut duruma karşı dünyanın ve Türkiye’nin nasıl rol aldığı konusuna değindi.

16 Ağustos 2021

Açık Gazete’nin bu haftaki "Nereye Doğru" bölümünde Cengiz Aktar, her geçen gün etkisi daha çok artan iklim krizine dair güncel gelişmelere değindi. 
 

10 Ağustos 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, Türkiye gibi yangınlarla mücadele eden Yunanistan’ı saran yangınlara, Türkiye’nin yangınlar konusundaki güncel tutumuna ve Avrupa Birliği ülkelerinin yangınlara nasıl nezaret ettiğine değindi. 

02 Ağustos 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar, Kıbrıs, Afganistan ve Tunus’ta yaşanan son gelişmeler ile BM uzmanlarının Güvenlik Konseyi’ne iki ayda bir sunduğu rapora yer verdi. 

13 Temmuz 2021

Nereye Doğru programında bu hafta Cengiz Aktar’ın gündeminde üç konu yer aldı. Libya ve Afganistan’da yaşanan son gelişmeler ile dünya üzerindeki 128 ülke üzerinde demokrasi ve hukuka dair istatistikleri kayda geçiren bir sınıflandırma çalışması olan Dünya Adalet Projesi’nin yıllık Türkiye izlenimleri…