Diğerkâm

-
Aa
+
a
a
a

Sosyal fayda dünyasından fikirler, tartışmalar, haberler.

 
Salı günleri 16:30 - 17:00 arasında.
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Damla Özlüer, Rauf Kösemen
 
59. Yayın Dönemi: 29 Nisan 2024 - 27 Ekim 2024

41. ve 45. Yayın Dönemleri arasında Hemzemin adıyla yayınlanan program isim değiştirerek Açık Radyo'da yoluna devam ediyor.

15 Haziran 2023

Derin Yoksulluk Ağı'ndan Seda Özdemir Şimşek, Önder Uçar ve Şeyma Batman ile yoksullara karşı yükselen nefret dili üzerine konuşuyoruz.

Fotoğraf: İhtiyaç Haritası
21 Şubat 2023

Depremin ilk gününden bu yana sahada olan, İhtiyaç Haritası’nın kurucularından Mert Fırat’la afet bölgelerindeki durumu konuşuyoruz.

Fotoğraf: İhtiyaç Haritası
08 Şubat 2023

Damla Özlüer ve Rauf Kösemen afet sonrası koordinasyon, iletişim ve sivil yardımların organizasyonu üzerine konuşuyor. 

Fincancı
29 Mart 2022

Bir yanda “giderlerse gitsinler” söylemi, bir yanda uzmanlıklardan kaçışlar, başka bir yanda adil ücret ve çalışma şartlarının sağlanmaması, diğer bir yanda taşeronlaşan doktorlar derken tıp camiasının sıkıntıları üst üste bindi. Biz de konuyu tüm boyutlarıyla TTB Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile konuştuk ve ona “Anlat Doktor” dedik.

11 Kasım 2021

Türkiye’de insanların yüzde 75’i kentlerde yaşarken, iklim krizine karşı şehir bahçeciliği yeşil dönüşümün neresinde duruyor? Yaptıkları belgesel ile kentlerdeki şehir bahçeciliğini belgesel ekibiyle mercek altına aldık.

30 Eylül 2021

Diğerkâm’da Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın yeni yayınlanan “Kadına Yönelik Şiddet: Kadınların Deneyimleri, Kurumlar ve Mecralar”  araştırmasını konuştuk.