Tarhan Erdem

-
Aa
+
a
a
a
26 Haziran 2018

Bugün, karşılaşmaya başlayacağımız durgunluk, fakirlik, cehalet, çaresizlik… Hep demokratik ilkelerle yönetilen partilerimiz ve köy ve mahalleden başlayan yerinden demokratik bir yönetimimiz olmadığındandır. Önce ne istediğimizi bilip, tanımlayalım; bizi güdecek adam mı arıyoruz, yoksa halk idaresi mi?

18 Haziran 2018

Seçim sürecini izleyen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Heyeti ara raporunu, geçen Cuma günü yayımladı. Büyükelçi Audrey Glover başkanlığındaki AGİT heyetinin internette yayınladığı ara raporunda medyamız, “Hükümetle bağlantılı veya kamu ihalelerine bağımlı sahipleri olan kuruluşlar” olarak tanımlanıyor. AGİT’in üzerinde durduğu bazı konuları buraya not edelim:

11 Haziran 2018

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, perşembe akşamı televizyon söyleşisinde, seçim kampanyası yorgunluğundan olacak, CHP’nin iki  liderini karıştırdı; Bülent Ecevit ile ilgili olabilecek bir iddiasını, Sayın Erdal İnönü’ye bağladı: “İnönü bunların en yakın arkadaşıydı. Erdal İnönü’nün bunların okullarını ziyaret ettiğini iyi bilirim. Onların davetlerine katıldıklarını iyi bilirim. Gelsinler konuşalım”.

05 Haziran 2018

Önümüzdeki dördüncü Pazar, 18’inci kez çok partili rejim içinde oy vereceğiz. Ben, 1950’deki ilki hariç bu seçimlerin hepsinde oyumu kullandım. Bunları halkımızın seçim deneyimine sahip olduğunu hatırlatmak için yazıyorum.  

26 Mayıs 2018

Muhalefetin oyu, Türkiye’nin karşısında bulunduğu kriz anlaşılabildiği ve anlatılabildiği kadar artacaktır.

28 Eylül 2010
Nihayet, bu anayasayla yaşayamayacağımızı, bütün partiler anladı. Halkımızı yakalamış, bırakmayan 'Anayasa kapanı' herkese korkunç yüzünü; yaratabileceği bütün felaketleri yaşamadan görebildik!
13 Ekim 2008
Genç bir adamın poliste ve cezaevinde işkenceden öldüğünü okuduktan sonra, kalp krizi öncesi ağrılarını yaşar gibiyim; göğsümün üzerinde filler geziniyor! (11 Ekim. Radikal) Utanıyorum; kendimden, çocuklarımdan, 75 yaşındayım, böyle bir ülke bıraktığımız için utanıyorum, herkesten özür dilerim...
09 Haziran 2008
Bugün için, Merkez Bankası'nın son iki yılda tahminlerini olaylar desteklemedi, geçen yıllar için yüzde 4 olarak belirlenen yıllık enflasyon hedefi tutturulamadı. Bu durum sonucu Merkez Bankası güven kaybetti.
04 Mart 2008
Dünkü Resmi Gazete'de 'Tarımsal Kuraklık Yönetiminin Görevleri, Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik' yayımlandı. Bakanlar kurulu, bu Yönetmeliğin hazırlanıp ekim ayında yayımlanmasını geçen yaz ortalarında kararlaştırmıştı.
11 Şubat 2008
Ülkenin birçok yeri de İstanbul'a benzemektedir. Oysa 2007 yılı başından beri hükümet, kuraklık kıranını tam boyutuyla halka söylemekten kaçınmaktadır. 'Kuraklık' kelimesi, sözlüklerde yağmur yağmama durumu olarak tanımlanmaktadır.