Eraslan Sağlam

-
Aa
+
a
a
a
16. Dinleyici Destek Özel Yayınından Ömer Madra, Eraslan Sağlam ve Ercan Kesal
11 Nisan 2022

Açık Radyo 19. Dinleyici Destek Yayınının ikinci gününde Ömer Madra ve Eraslan Sağlam, konukları hekim, oyuncu, yönetmen, yazar Ercan Kesal ile radyodan ve Açık Radyo'dan konuştular.

18 Kasım 2019

Duayen tiyatrocu Yıldız Kenter 91 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşama veda etti. Akciğer tedavisi gören Kenter, bir süredir yoğun bakımdaydı.

18 Ekim 2018

Ara Güler'i kaybettik. Kendisini 2010 yılının Temmuz ayında  "İstanbul'u Dinliyorum" kitabı hakkında söyleşmek üzere Açık Radyo'nun Harbiye stüdyosunda ağırlamıştık. Eraslan Sağlam'ın gerçekleştirdiği bu söyleşiyi tekrar yayınlayarak anmak istedik usta fotoğrafçıyı.  Güler’in fotomuhabirliğini, mesleki ilkelerini, çağdaş fotoğrafçılık hakkındaki görüşlerini paylaştığı söyleşi, Ara Gülerce fotoğraf öğütleri ile sona eriyor.  Toprağı bol olsun.

07 Ekim 2011
iDANS'ın beşincisi, geçtiğimiz Cuma günü başladı. Festivalin bu yılki teması "İşte". Görüşlerine başvurduğumuz, festivalin sanatsal ve idari koordinatörü Aydın Silier "İşte"nin bir 'iş yapma hali' olarak değerlendirildiğini dile getirdi.
10 Temmuz 2007
Güvercinler ürkerse ne bizden mektup gider ne onlardan gelir
06 Şubat 2007
Tiyatro oyuncusu ve Açık Radyo programcısı Eraslan Sağlam'dan Hrant Dink'in anısına...
14 Eylül 2005

İstanbul Yaya Sergisi, 16 Eylül'de Karaköy-Tünel hattında açılıyor. Serginin küratörü Fulya Erdemci konuğumuzdu: "İstanbul'un kentsel dönüşüm sürecine bakmayı ve bu anlamda bir farkındalık yaratmayı, kentli olma bilincini yükseltmeyi hedefliyor bu sergi."

24 Mart 2005
Gaetano Donizetti' nin 1836 yılında bestelediği Belisario operası 26 Mart Cumartesi günü, saat 15.30' da AKM Büyük Salon'da Türkiye prömiyerini yapıyor. Eseri sahneye koyan Yekta Kara.
04 Şubat 2005
Uluslararası İstanbul Barok Günleri, 5 Şubat Cumartesi akşamı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, ŞefEmin Güven Yaşlıçam yönetiminde İstanbul Oda Orkestrası ve solist Cihat Aşkın'ın (keman) vereceği açılış konseriyle başlıyor.
30 Ocak 2005
"6'dan Sonra Tiyatro" grubunda, pek çoğu mimar ve mühendislerden oluşan, karınlarını doyurmak için altıdan önce, "otoket"ti, "su basmanları"ydı, "keşif bedeli"ydi gibi, son derece "hayati" zaman vermelerin ardından, altıdan sonraki anlarını doyurmak için bir araya gelen bir topluluk var.
18 Ocak 2005
Kurban Bayramı vesilesiyle bir küçük öykü, travmatik bir çocukluk anısı. Bayramınız kutlu olsun.
31 Aralık 2004
Koca bir yıl daha devrildi. Devrilen binaları... yorulan ağaçları...acıkan, savaşan ama her şeye rağmen evrilen çocuklarıyla, sönen yıldızlarıyla...
21 Aralık 2004
Programcılarımızdan İsmet Polat'ı çok genç bir yaşta kaybettik, sevgi ve minnetle anıyoruz.
14 Aralık 2004
İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı olan Yangın Duası'nı yazan, tasarlayan ve yöneten Berkun Oya. Oyuncular, Ülkü Duru, Ali Atay ve Ahmet Uğurlu. Korkunç bir kara delikle karşılaşılacak bile olsalar, sonuna kadar gitmenin olmazsa olmaz koşuluyla birleştiklerini gözlerinden okuduğunuz üç oyuncu.