Cengiz Aktar

-
Aa
+
a
a
a
""
12 Temmuz 2024
Nereye Doğru'da Cengiz Aktar'ın gündeminde The Lancet dergisinde yayınlanan Filistin ile ilgili makale, Fransa'da sonuçlanan seçim, Avrupa Parlamentosu seçimi sonrası değerlendirmeler ve giderek kötüleşen Sudan yer aldı.
""
31 Mayıs 2024
Nereye Doğru'da Cengiz Aktar, Refah’a yapılan saldırılar sonrası ABD’nin açıklamalarına, Uluslararası Ceza Mahkemesi casus operasyonuna, Uluslararası Adalet Divanı’ndaki ve Cezayir’in Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki yeni karar tasarılarına ve Filistin’i tanıyan yeni ülkelere değiniyor.
""
24 Mayıs 2024
Nereye Doğru'da Cengiz Aktar, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin İsrail ve Hamas yetkilileri hakkındaki tutuklama kararının dünyadaki yansımalarına, Kosova’nın Avrupa Birliği üyelik sürecine, Makedonya’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine, Ukrayna-Rusya savaşındaki güncel duruma ve İran Cumhurbaşkanı Raisi’nin öldüğü helikopter kazasına değiniyor.
""
09 Mayıs 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar, II. Dünya Savaşı'nın sonlanmasının 79. yıl dönümünde her tarafta devam eden savaşlara, Yunanistan Başbakanı'nın gerçekleştireceği Türkiye ziyaretine, Kariye Müzesi'nin camiye dönüşümüne ve Kosova için yaklaşan Avrupa üyeliği oylamasına değiniyor.
""
18 Nisan 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, yeniden görülecek Osman Kavala davası, Kobani davasının ertelenen kararı, Fransa’da yapılan Sudan konferansı, İran - İsrail arasındaki gergin bekleyiş ve Türkiye’de belediyeler için alınan yeni kararlar var.
""
04 Nisan 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Türkiye’de seçim sonrası Van’daki karışıklık, Gazze’de tamamen başlayan kıtlık ve Azerbaycan - Ermenistan anlaşmazlığı var.
""
28 Mart 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Gazze’de Ramazan ayında da devam eden soykırım ve İsrail’in bugüne kadar uygulamadığı uluslararası kararların genel derlemesi var.
""
14 Mart 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar, yaklaşan yerel seçimlere, Türkiye - ABD dışişleri bakanlarının görüşmesine, Romanya’nın kazandığı davaya ve Uluslararası Yatırım Uyuşmazlıklarının Çözümü Merkezi adlı kuruma değiniyor
""
07 Mart 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar, ABD’nin Gazze için ateşkes çağrısına, Freedom House Dünya Özgürlük Raporu'na, Birleşmiş Milletler’in insan hakları ve çevre savunucuları konusundaki son raporlarına ve Transdinyester Moldova Cumhuriyeti’nin durumuna değiniyor.
""
29 Şubat 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Gazze ile ilgili Uluslararası Adalet Divanı’nda yapılan konuşmalar, Almanya’da Berlinale ödül törenindeki tepkiler, Sudan meselesi ve çökmek üzere olan UNWRA var.
""
23 Şubat 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Gazze ile ilgili Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde devam eden çalışmalar ve Uluslararası Adalet Divanı’nda 52 ülkenin bir araya gelerek yaptığı konuşmalar, Münih Güvenlik Konferansı, Avrupa Birliği içinde her şeyi veto eden Macaristan ile Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki gerginlik yer alıyor.
""
15 Şubat 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, İliç altın madeni felaketi, Gazze’deki son durum, Macaristan Başbakanı Viktor Orbán’ın Avrupa Birliği’ndeki rolü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 yıl sonra gerçekleştirdiği Mısır gezisi var.
""
08 Şubat 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, 6 Şubat depremleri, Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNWRA) kuruluş hikâyesi, Almanya’daki STRIKE GERMANY girişimi ve Suudi Arabistan’ın İsrail için yaptığı son açıklama yer alıyor.
""
01 Şubat 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Avrupa Birliği özel zirve toplantısı, Avrupa Parlamento Seçimleri, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin yıllık raporu ve Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı var.
""
25 Ocak 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Michelle Obama’nın aday olacağı haberleri, Time dergisinin ‘İsrail’e Halkların Bakışı’ araştırması, Almanya'daki antifaşist yürüyüşler ve Güney Afrika’dan sonra Uluslararası Adalet Divanı’na soykırım davası açan diğer ülkeler var.
""
19 Ocak 2024
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Gazze’deki soykırımın 100. günü konuşmaları, Almanya’nın soykırımı destekler tavrı, medyanın son durumu ve Avrupa Parlamentosu’nda Macaristan için oylama yer alıyor
""
22 Aralık 2023
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Gazze - İsrail savaşı için ertelenen ateşkes çağrısı karar tasarısı, Fransa’daki yeni yasa tasarısı oylaması, Sırbistan seçimleri, Avrupa Birliği toplantısı ve son olarak Rashid Khalidi vardı.
""
14 Aralık 2023
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde Gazze ile ilgili son gelişmeler, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin Gazze karşısındaki durumu, sivil toplumun ne durumda olduğunu araştıran uluslararası CIVICUS Monitor kuruluşu ve 14 - 15 Aralık’ta yapılacak olan Avrupa Konseyi toplantısı yer aldı.
""
07 Aralık 2023
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Gazze’deki son durum, Avrupa Birliği’nin yeni yayınladığı Türkiye stratejisi raporu, Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü’nün (SIPRI) yayınladığı en çok silah ve askeri hizmet satışı yapan ilk 100 şirket listesi ve İran’da devam eden idamlar yer aldı.
""
30 Kasım 2023
Nereye Doğru'da Cengiz Aktar, Gazze’deki son durum ile Avrupa Parlamentosu seçimleri ve Avrupa Birliği genişleme kapsamına girmeyi bekleyen ülkelerdeki son gelişmeleri gündeme getiriyor.
""
20 Kasım 2023
Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Yunanistan, Ermenistan, Almanya ve Fransa yer aldı.
""
13 Kasım 2023
Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde İsrail işgal harekatı ile ilgili son gelişmeler yer aldı.
""
02 Kasım 2023
Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde Birleşmiş Milletler’in geldiği son atıl durum, Yunanistan-Türkiye arasındaki göç sorununu engelleme, Türkiye ile Yunan adaları için 12 aylık vizesiz seyahat konuşmaları, İran’da Cavit Rahman’ın Birleşmiş Milletler’e hazırladığı insan hakları raporu ve Azerbaycan-Ermenistan’daki son gelişmeler yer aldı.
//
27 Ekim 2023
Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Türkiye, Yunanistan ve Ukrayna yer aldı.
""
24 Ekim 2023
Nereye Doğru'da Cengiz Aktar, Filistin’deki hastane bombalanması, Polonya’daki seçimler ve Yunanistan’daki yerel seçimler hakkında konuşuyor.
20 Eylül 2023
Nereye Doğru'nun gündeminde Azerbaycan'ın Karabağ’a saldırısı, Birleşmiş Milletler içindeki kriz ve Erdoğan'ın uluslararası görüşmeleri vardı.
06 Eylül 2023
Bu haftanın gündeminden Türkiye'nın Irak ve Yunanistan'la ilişkileri ve Erdoğan ile Putin'in görüşmesi vardı.
Fotoğraf: AFP
26 Ağustos 2023
Nereye Doğru’nun bu haftaki gündeminde ABD-Suriye ilişkisi, Türkiye-Suriye toplantıları ve devletler arası yeni ilişkiler vardı.
07 Ağustos 2023
Cengiz Aktar, Avrupa Birliği ile bağlantılı gelişmeleri aktardı.
18 Temmuz 2023
Cengiz Aktar'ın bu haftaki gündeminde NATO zirvesi, İsveç’in NATO Üyeliği ve Türkiye bağlantısı vardı.