Cengiz Aktar

-
Aa
+
a
a
a
15 Kasım 2021

Nereye Doğru’da bu hafta Cengiz Aktar, Polonya-Belarus sınırında yaşanmakta olan mülteci krizine, Türkiye’nin çevre ve iklim meselesine bakışına, Libya ve Suriye’deki son gelişmelere değindi.

06 Kasım 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar, Glasgow İklim Zirvesi ve Libya konulu Paris Konferansı’na değindi.

01 Kasım 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Suriye tezkeresi, Türkiye’nin Malî Eylem Görev Gücü’nün gri listesinde yer alması ve 10 büyükelçiyle ilgili gelişmeler vardı. 

18 Ekim 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Avrupa ve Orta Doğu’daki son gelişmeler yer aldı. 

11 Ekim 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar, Pandora Papers'ı değerlendirdikten sonra güncel Türkiye-ABD ilişkileriyle Libya ve Suriye'deki son gelişmeleri aktardı. 

04 Ekim 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Soçi'deki Erdoğan-Putin görüşmesi, Libya’daki son gelişmeler ve Polonya ve Macaristan’ın Avrupa Komisyonu ile yaşadığı gerginlik yer aldı.

24 Eylül 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde geçtiğimiz yıl Cenevre’de kurulan sembolik mahkeme “Türkiye Tribunal Mahkemesi” ile Türkiye-ABD ilişkilerinin mevcut durumu yer aldı.

13 Eylül 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Afganistan’daki son gelişmeler yer aldı. 

06 Eylül 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde, tüm dünyada 21 Eylül’de; Türkiye’de ise 1 Eylül’de Barış Günü olarak kutlanan Dünya Barış Günü’nün tarihsel süreci ve Afganistan’da yaşanan son gelişmeler yer aldı. 

30 Ağustos 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar haftanın önemli konu başlıklarını beş bölümde derledi.

25 Ağustos 2021

Nereye Doğru’da Cengiz Aktar, Afganistan’a dair, Taliban’ın tarihsel sürecini ve mevcut duruma karşı dünyanın ve Türkiye’nin nasıl rol aldığı konusuna değindi.

16 Ağustos 2021

Açık Gazete’nin bu haftaki "Nereye Doğru" bölümünde Cengiz Aktar, her geçen gün etkisi daha çok artan iklim krizine dair güncel gelişmelere değindi.   

10 Ağustos 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, Türkiye gibi yangınlarla mücadele eden Yunanistan’ı saran yangınlara, Türkiye’nin yangınlar konusundaki güncel tutumuna ve Avrupa Birliği ülkelerinin yangınlara nasıl nezaret ettiğine değindi. 

02 Ağustos 2021

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar, Kıbrıs, Afganistan ve Tunus’ta yaşanan son gelişmeler ile BM uzmanlarının Güvenlik Konseyi’ne iki ayda bir sunduğu rapora yer verdi. 

13 Temmuz 2021

Nereye Doğru programında bu hafta Cengiz Aktar’ın gündeminde üç konu yer aldı. Libya ve Afganistan’da yaşanan son gelişmeler ile dünya üzerindeki 128 ülke üzerinde demokrasi ve hukuka dair istatistikleri kayda geçiren bir sınıflandırma çalışması olan Dünya Adalet Projesi’nin yıllık Türkiye izlenimleri…

06 Temmuz 2021

Nereye Doğru Programı’nda Cengiz Aktar, 24-25 Haziran’da Brüksel’de toplanan “AB Liderler Zirvesi”nden ve zirvenin Türkiye’yi ilgilendiren sonuçlarından bahsetti. 

29 Haziran 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, Dünya Mülteci Günü’ne ve Avrupa Birliği Zirvesi’ne değindi. 

21 Haziran 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, 14.06.2021 tarihinde Brüksel’de gerçekleşen yıllık NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne değindi.

11 Haziran 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, özellikle son yıllarda birçok ülkenin iştahını kabartan İHA’lara ve Space raporuna değindi.

27 Mayıs 2021

Açık Gazete’nin köşelerinden Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, henüz yayınlanmayan Müşterekçilik Manifestosu’ndan çeşitli kesitleri aktardı. 

17 Mayıs 2021

İsrail’in yılmaz ve ebedî destekçisi ABD’nin yeni yönetimi dünya üzerinde demokrasi ve insan hakları savunuculuğu temelli bir yeni doktrin oluşturmaya çalışırken Netanyahu İsrailinin tuzağına düşüverdi.

10 Mayıs 2021

Açık Gazete’nin köşelerinden Nereye Doğru’da Cengiz Aktar, Kıbrıs konusunu ve Türkiye’nin Mısır’la olan ilişkilerini yorumladı. 

04 Mayıs 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, Türkiye’nin Avrupa Birliği’yle ilişkilerinin yanı sıra Kıbrıs konusunu da yorumladı. 

22 Nisan 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, çeşitli “cephelerden” haberleri paylaşıp bunları yorumladı. 

26 Mart 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye karşı herhangi bir yaptırım kararı almadığını belirtirken 16 sayfalık Türkiye raporunun ayrıntılarını da paylaştı. 

18 Mart 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, Avrupa Parlamentosu’nun Suriye’deki savaşın 10. yılı için hazırladığı rapordan Türkiye ile ilgili bölümü aktardı.

15 Mart 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, Türkiye’nin insan hakları tutumu ve Libya’daki gelişmeleri yorumladı. 

05 Mart 2021

Açık Gazete’nin köşelerinden Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, hükümet tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı’nı ve Türkiye’nin durumunu yorumladı. 

26 Şubat 2021

Açık Gazete’nin köşelerinden Nereye Doğru’da Cengiz Aktar, dünya gündemiyle ilgili çeşitli konularda yorumlarını paylaştı.

22 Şubat 2021

Nereye Doğru programında Cengiz Aktar, 1933’teki Nazilerin kundakladıkları ve komünistlerin üzerine yıkılan Reichstag yangınının yıldönümü olduğunu ve bu münasebetle Sebastian Haffner’in "Bir Alman’ın Hikâyesi" adlı kitabından okumalar yaptı.