İçeriden Dışarıya Özgür Sinema

-
Aa
+
a
a
a

Fasikül - Özgür Sinema Gündemi’nde Ekrem Buğra Büte, Senem Aytaç ve Fırat Yücel ile birlikte İçeriden Dışarıya projesini konuşup pandemi sürecinde oldukça etkili olan "Setleri Durdurun" kampanyasını değerlendirmek üzere Tuba Ataç'a bağlanıyor. 

altyazının yeni kampayası içeriden dışarıya
İçeriden Dışarıya Özgür Sinema
 

İçeriden Dışarıya Özgür Sinema

podcast servisi: iTunes / RSS

Altyazı Fasikül’ün çağrısıyla belgesel ve video ile uğraşan sinemacıların salgın sürecinde evden sokağa, dışarıya, hayata yeni bir gözle bakabilmek için ürettikleri videolar “İçeriden Dışarıya” video serisinde bir araya geliyor.

Videolar her Salı saat 18:00'de Altyazı'nın YouTube kanalından yayınlanacak. Paylaşılan ilk video ise Fatih Pınar’ın yakın geçmişimizin hak ve adalet mücadelelerini bugünkü mekânlarıyla buluşturduğu “Şehrin Hayaletleri” çalışması oldu.

#SetleriDurdurun Kampanyası

11 Mart’ta Türkiye’de ilk COVID-19 vakâsının görülmesinin ardından başlayan #SetleriDurdurun kampanyası %98 başarıya ulaşarak Türkiye’de film, dizi ve reklam setlerinin neredeyse tamamen durdurulmasını sağladı. Bu doğrultuda sektör adına bir araya gelen meslek birlikleri, ortak bir kılavuz metin hazırlayarak salgın sonrasında setlere nasıl dönüleceğine dair önerilerini de dile getirdiler. Sinema Televizyon Sendikası’ndan Tuba Ataç’a #SetleriDurdurun süreci ve kılavuzun içeriğine dair sorularımızı yönelttik. 

Kılavuz metin için: https://www.sinematvsendikasi.org/covid-19/