Tophane Noise Band Barın Han'da

Editörden
-
Aa
+
a
a
a

Açık Radyo’nun 17. İstanbul Bienali kapsamında, tarihî Çemberlitaş semtinde bulunan Barın Han’da kurduğu açık stüdyo ve sergi alanında etkinlikleri sürüyor. Canlı yayınlar, paneller ve müzik icralarının ardından şimdi sırada Tophane Noise Band’den bir ses performansı var.

Tophane Noise Band performans sırasında

Yaklaşık 28 yıldır İstanbul’dan yayın yapan ve bugüne dek sayısız ödüle layık görülen Açık Radyo’nun, bu sene onyedincisi gerçekleşen İstanbul Bienali’nin katılımcısı oldu. Radyonun görsel ve işitsel arşivinden parçalarla, bir podcast dinleme alanı ve özel bir belgesel gösteriminden oluşan “Açık Radyo - Şimdi ve Burada” başlıklı yerleştirme içinde 20 Kasım’a kadar sayısız etkinlik düzenleniyor.

Bugüne dek 25 canlı yayın, 4 panel, 6 canlı müzik performansı ve 1 radyo tiyatrosunun yer aldığı etkinlik alanında şimdi sıra Tophane Noise Band’te!

30 Ekim Pazar günü 12:00 - 18:00 saatleri arası şehir atıklarından üretilen enstrümanlarla sıradışı bir dinletiye imza atacak olan Tophane Noise Band Selim Cizdan, Serkan Aka, Berke Can Özcan, Ufuk Fakıoğlu, Mihran Tomasyan’dan oluşuyor. 

Gürültü, pazar kahvaltısının çatal tabak sesleriyle öğleden sonrasının rabarbasına karışırken, tramvayın zil sesine eşlik edecek. Şehrin atıkları tarihi Çemberlitaş semtinde bulunan Barın Han’da Açık Radyo’nun açık stüdyo alanında bir araya gelecek. Bu dinletide zamansız bir karga sesine, bir radyo frekansına, Han’ın başka bir odasından seslere ve belki de bir seyircinin kendini tutamayışına denk gelebilirsiniz.

Etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsiz.