Pınar Selek Açık Dergi'de Konuğumuzdu

-
Aa
+
a
a
a

Pınar Selek bugün, 9 Şubat’ta, 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, daha önce iki kez beraat ettiği davada bir kez daha beraat etti. Tıpkı Hrant Dink davası gibi, 13 yıldır Türkiye’de adaletin varlığına ve yargıya olan güvenimizi sarsan bu tuhaf davayı Açık Radyo’da takip ediyoruz.

9 Şubat'taki davanın öncesinde, 8 Şubat akşamı Pınar Selek Açık Dergi’de konuğumuzdu; kendisiyle dava sürecini, bugünlerde neler yaptığını, akademik çalışmalarının yanısıra romanını, masal kitabını ve bir müjde diyebileceğimiz “Sınır Tanımayan Sosyal Bilimciler”i konuştuk.

Dinlemek için:

İndirmek için: mp3, 19 Mb.

9 Şubat sabahı da Açık Gazete’de, Pınar Selek davasını takip eden ve bu davada adalet talep eden “Hâla Tanığız Platformu”nun 3 Şubat’ta düzenlediği basın toplantısından derlediğimiz ses kayıtlarını dinledik:

Dinlemek için:

İndirmek için: mp3, 16 Mb.

Bu toplantıya konuşmacı olarak katılan ve konuşmalarından bölümler dinledğimiz konuşmacılar şöyle: Pınar Selek'in Avukatı Akın Atalay, Vedat Türkali, “Hala Tanığız Platformu” adına basın açıklamasını okuyan Derya Alabora, Nükhet Sirman, Hidayet Şefkatli Tuksal, Uluslararası yazarlar birliği PEN’in yönetim kurulu üyesi ve Türkiye başkanı Tarık Günersel.

8 ve 9 Şubat 2011 tarihlerinde Açık Radyo’da Açık Gazete ve Açık Dergi programlarında yayınlanmıştır.

Açık Gazete’nin ve Açık Dergi Söyleşileri’nin podcast servisine abone olmak için tıklayın.