Günün Haberleri (Özet)

-
Aa
+
a
a
a

İsviçre’nin Bürgenstock kasabasında yapılan Kıbrıs görüşmelerinde, çözüm konusunda büyük bir ilerleme sağlandı.

 

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yerel seçim sonuçlarının partisi için bir yenilgi olduğunu ileri sürerek, görevinden istifa etti. Partililerin ısrarlarına rağmen Baykal’ın kararından vazgeçmeyeceği belirtiliyor.

 

ABD Başkanı George W. Bush, Irak’tan en kısa zamanda bütün koalisyon askerlerinin çekileceğini açıkladı ve dünyayı tehdit eden en büyük tehlikenin, küresel ısınma olduğunu Pentagon raporlarına atıfta bulunarak vurguladı.

 

Nijerya ve Zimbabwe, genetik olarak değiştirilmiş tarım ürünleri konusundaki ısrarları nedeniyle Kanada ile Avustralya’ya mali yardımı kesebileceklerini açıkladılar.

 

Katılmaya hak kazandığı halde, Avrupa futbol şampiyonasına başvuru belgelerini zamanında teslim edemeyen Letonya Portekiz’deki şampiyonadan diskalifiye edildi. UEFA yetkilileri, Letonya’nın baraj maçında elediği Türkiye’nin finallere katılması için Türkiye Futbol Federasyonuna başvuruda bulunduklarını açıkladılar.

 

Elvis Presley’in ölmediği, Batı Virginia’da yaşamakta olduğu iddia edildi.

 

Kudüs’te düzenlenen festivalde, İsrail güvenlik güçleri ile Filistinliler arasında oynanan futbol maçında gerginlik çıktı. Arap kaynakları, olaylara başbakanlıktan istifa ettikten sonra spor hakemliğine başlayan Ariel Şaron’un yol açtığını ileri sürdüler.

 

Omiks B gezegeninden gelen Uzaylılar dünyayı yine ziyaret etti. Uzay gemisinin kaptanı Armitrok C, dünyadan iyi duygularla ayrıldığını belirterek “bize de bekleriz” dedi.

 

Açık Gazete Haber Departmanı (1 Nisan 2004) 

 

Haberin dinleyici yankısı:

Sevgili Açık Gazete ahalisi,

Sabahları çalar saat radyo gibi bir şeyle uyanıyorum ve bu sabah harika haberlerle uyandım; Deniz Baykal haberi "sonundaaa" diye gözümü açtı, yorum bile geldi uykulu muykulu, kafası bastı nihayet, Ecevit'in durumuna düşmek istemediğine uyandı dedim. Kupaya Türkiye'nin katılması da ilginç, ilk defa prosedür saçmalığı Türkiye'ye yaradı dedim. Ariel Şaron hakem olmasaydı şu saate kadar hâlâ CHP için sevinmeye devam edecektim, Fikri Sağlar'a parti bile değiştirtiyordum:)

Yeni bir güne daha sizinle başlamak çok keyifliSaygılar, iyi çalışmalar,Güzide Salta D.