Sound Ports İstanbul, Yahudi Müziği, Silivri'de Permakültür

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a
Açık Dergi
 

Açık Dergi

podcast servisi: iTunes / RSS

Empower One Another teması ile yaratıcı endüstrilerin farklı kollarına ve alt kültürlerine yer veren Sound Ports İstanbul çok sesliliği kutluyor. Çok sesliliğe alan açarak insanların birbirini dinlediği, duyduğu, paylaştığı ve birbirinden güç aldığı bir deneyimi vaad ediyor.

Açık Dergi'de bu sene üçüncüsü gerçekleşen Sound Ports Festivali'ni, etkinliği organize eden Gülbaba Productions'dan Serhan Lokman'la konuştuk. Sanatsal deneyimin en etkili ve çağdaş şekilde kurgulanması gerekliliğini kani festival ekibi, festival deneyimini, seyirlik boyuttan öteye taşıyarak, performanslar, enstalasyon ve gösterimler yanı sıra paneller organize ederek, günümüze uygun bir sanat etkinliği gerçekleştirmek niyetinde ve bunun için de "yaratıcı sektörler arası güç birliğinin" önemi malum. Serhan çok partnerli Sound Ports ayrıntılarını anlatırken Femina ve Kutiman Orchestra'dan kayıtlar da dinliyoruz. Yukarıdaki oynatıcıdan dinleyebilirsiniz.

Daha fazlası için: soundports-ist.com

Dergi'de bu akşam ayrıca Göçmenin Müziği Müziğin Göçü köşemiz yayında, Evrim Hikmet Öğüt, Mehtap Demir’le Yahudi Müziği üzerine konuşmayı sürdürüyor; bu bölümde kuruluşunun ardından İsrail'e göç eden Türkiye’li Yahudilerin müzik dünyasına nasıl etki ettiklerini konuşacaklar.

Dünyayı Okumak'ta ise Aytaç Timur ve Akif Pamuk, bu hafta permakültür başlığı altından Silivri'de bulunan Malva permakültür çiftliğinin sahibi Melike Müezzinoğlu'nu konuk edecek.  Radyonuz Açık kalsın.