Ortanormal: Çağdaş Sanatta Yeni Stratejiler

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Ortanormal Çevrimiçi Konuşma Serisi'ni Eda Yiğit, İpek Çınar ve Şener Soysal'la Açık Dergi'de İlksen Mavituna değerlendiriyor. 
 

ortanormal konuşmaları
Ortanormal: Çağdaş Sanatta Yeni Stratejiler
 

Ortanormal: Çağdaş Sanatta Yeni Stratejiler

podcast servisi: iTunes / RSS

Temmuz ayının son günlerinde başlayan Ortanormal Çevrimiçi Konuşma Serisi güncel sanat alanındaki güvencesizlik ve salgın dönemi sonrası alternatif örgütlülük yöntemleri/stratejilerine odaklanan bir Zoom serisi olarak kurgulanmıştı. 

10 hafta boyunca Orta Format Dergisi'nden İpek Çınar ve Şener Soysal ile Karşı Sanat Çalışmaları'ndan tanıdığımız Eda Yiğit'in kolaylaştırıcılığından sürdürülen buluşmalar kapsamında "sanatçı, sanat eleştirmeni, akademisyen, sanatın diğer alanlarındaki örgütler, sanat hukukçusu gibi paydaşlarla; hem teorik hem de pratik konulara odaklanıldı".

8 Eylül Salı akşamı yine sanal ortamda gerçekleşen bir forumla sona eren konuşma serisi pandemi ile birlikte güncel sanat manzarasına ilişkin aciliyet kazanan kimi soruları ve problematikleri gündeme taşıyıp, çok katılımlı bir üslupla değerlendirmesiyle ayrıca kayda değer bir girişim oldu. 

Etkinliğin kolaylaştırıcılarıyla; güncel sanat üretiminin prekarya niteliği, "yeni normalde" iyice kıymetlenen parataktik örgütlenme biçimleri ve yeni "kurumsallıklar" bağlamında sohbet ediyor, Ortanormal etkinliklerinin bir dökümünü yapıyoruz.