Online ve biletli konser denemesi: Hediyeler

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Harun Tekin'le online ve biletli konser denemesi Hediyeler'i konuşuyoruz.

Harun Tekin ile Hediyeler
 

Harun Tekin ile Hediyeler

podcast servisi: iTunes / RSS

Salgın öncesinde biletli etkinlikler ne kadar normalse, salgın sürecinde de müzisyenlerin dijital ortamlarda bilabedel çalması adeta normalleşti. Her olumsuzlukta ilk darbeyi alan canlı müzik sektörü ve ona bağlı çalışan binlerce kişi için çok zor günlerden geçiliyor. Salgın kontrol altına alınana kadar normale dönmeyi beklemek yerine, yeni modeller denemek gerektiğine inanan Tekin, hem tüm müzisyenlere bir alternatif yol önerebilmeyi, hem kendisini etkileyen şarkıları söyleyerek güzel bir doğum günü geçirmeyi, hem de etkinliğin gelirini müzik emekçilerine ulaştırılmak üzere İhtiyaç Haritası’yla paylaşarak bir dayanışma biçimi ortaya koymayı amaçlıyor.

Yaklaşık 75 dk. sürmesi planlanan ve sadece bilet alanların izleyebileceği Hediyeler konserinin canlı olarak yayınlanacağı adreste burası: https://myopenstage.com/

Açık Dergi'de Harun Tekin'le pandemi ile birlikte müzik dünyasının iyice görünür olan çıkmazlarını, müzisyenlere yönelik algımızı ve genel manada müzik sahnesinin yeni ekonomisine ilişkin esas problemleri değerlendiriyoruz.