LİSTAG: Gökkuşağına ses ver!

-
Aa
+
a
a
a
karantina günlerinde listag kampanyası
listag.org

LİSTAG (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks Bireylerin Aileleri ve Yakınları Derneği) tarafından 2018 yılında yayınlanan "Gökkuşağından Hikayeler" sesleniyor! 

Türkiye’nin farklı illerinden çocukları LGBTI+ olan 29 anne ve babanın gerçek yaşam hikayelerinin yer alan "Gökkuşağından Hikayeler", Covid19 salgını ile evlerimize kapandığımız son haftalarda LISTAG'ın çağrısı ile başlatılan #GökkuşağınaSesVer kampanyasıyla seslendirilmeye başlandı. 

Seslendirilmiş hikayelerin videolarına Youtube üzerinden ulaşılabilir.

Biz de dün akşam hikayelerden birini yayına almıştık: 

SİZ DE GÖKKUŞAĞINA SES OLABİLİRSİNİZ

LİSTAG web sitesinden yaptığı açıklamada ilk aşamada yayınlanan 35 videoya ek olarak, herkesi gökkuşağı hikayelerini seslendirmeye davet ediyor:

Eğer sizler de kampanyanın bir parçası olmayı dilerseniz, “Gökkuşağından Hikayeler“den seçtiğiniz hikayeleri okuyarak çektiğiniz videoları bize ([email protected]) gönderebilirsiniz. Videolarınız bizim tarafımızdan montajlandıktan sonra onları sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir, seslendirdiğiniz hikayelerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz; dahası takipçilerinizi kampanyaya katılmaya davet edebilirsiniz.

Tüm bu paylaşımlarda aşağıdaki #hashtagleri kullanacagiz;

#GökkuşağınaSesVer  #GokkusagınaSesVer #GökkuşağındanHikayeler #GokkusagindanHikayeler #LISTAG #BenimÇocuğumBelgeseli #BenimCocugumBelgeseli 

Yolda bizi yalnız bırakmayan destekçilerimize minnet ve sevgilerimizle.

Fiziki mesafelenmeyi, sosyal mesafelenmeden iyice ayırt etmemiz gereken bugünlerin ne kadar süreceğini hiçbirimiz bilemiyoruz. Bu yüzden biz de sizleri Gökkuşağına Ses Vermeye çağırıyoruz. Gökkuşağından Hikayeler kitabına ise bu linkten ulaşabilirsiniz.