"Kültürde Kadın Gücü": Bir Saha Çalışması

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a
British Council
Kültürde Kadın Gücü
 

Kültürde Kadın Gücü

podcast servisi: iTunes / RSS

Açık Dergi'de British Council Kültür Departmanı yöneticisi Esra Aysun'la, Kültürde Kadın Gücü Araştırması'nı konuşmak için bir araya geliyoruz.

Kadınların güçlendirilmesi ve cinsiyet eşitliğinin sağlanmasının kapsayıcı bir toplum için büyük önem taşıdığına inanan British Council, bu doğrultuda gerçekleştirdiği ‘Kültürde Kadın Gücü’ araştırması ile Türkiye’de yaratıcı sektörlerde yer alan kadın liderlerin profillerini, mevcut rollerini ve etkilerini inceliyor.

‘Kültürde Kadın Gücü’ araştırması, iş gücünün yarıdan fazlasının kadın olduğu bilinen kültür-sanat sektöründeki kadın profesyonellerin ve yöneticilerin ihtiyaç ve isteklerini ortaya çıkartıyor. Araştırma, kültür profesyonellerini, toplumsal gelişim ve dönüşüme katkıda bulunma ilkesinden hareketle, kendilerini değerlendirmeye ve alana daha bütüncül bir yaklaşımla bakmaya davet ediyor.

Esra Aysun'la söz konusu raporun ayrıntılarını, yaratıcı sektörün yapısal çıkmazları ve bu çıkmazlara ilişkin British Council'in çözüm odaklı yaklaşımını konuşuyoruz. 

Kültürde Kadın Gücü raporunun Türkçe versiyonu için şu linke başvurabilirsiniz.