Documentarist İstanbul Belgesel Günleri: Ev Yapımı

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Documentarist İstanbul Belgesel Günleri'nin pandemi koşullarına özel "Ev Yapımı" edisyonunu Açık Dergi'de Öykü Aytulun anlatıyor.

Ormanın Arkasında // Gulya Mirzoeva, Jérôme Cler
Documentarist İstanbul Belgesel Günleri: Ev Yapımı
 

Documentarist İstanbul Belgesel Günleri: Ev Yapımı

podcast servisi: iTunes / RSS

Son 12 yıldır yazın gelişini belgesellerle karşılayan Documentarist'in 13'üncü buluşması, pandemi koşulları nedeniyle ertelenirken, festival şimdilik mutfağındaki malzemeyle "ev yapımı reçel tadında bir belgesel şenliği" hazırladı. Pandeminin ilk günlerinden bu yana, belgesel izleyicisini yalnız bırakmayan, hemen her gün internet üzerinde bir film izleyiciye sunan Documentarist ekibi, 6-16 Haziran tarihleri arasında müzik belgeselleri ağırlıklı özel bir programla ve ücretsiz olarak izleyicisiyle buluşuyor.


Documentarist İstanbul Belgesel Günleri'nin 6-16 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşecek bu 'home edition' versiyonu, geçmiş programlardan özenle seçilen 10 film, usta sinemacı Alan Berliner'le sinema dersi, günlük yönetmen söyleşileri, ve çeşitli yan etkinliklerden oluşan dolu dolu bir programdan oluşuyor. Seçkinin yarısı bugüne kadar Documentarist'e Onur Konuğu olan usta belgeselcilerden, diğer yarısı ise müzik temalı belgesellerden oluşuyor.

Ayrıntıları Açık Dergi'de Öykü Aytulun aktarıyor. Çevrimiçi etkinliklerin festivale kattıklarını ve pandemiye özel 2020 programının ayrıntılarını konuşuyoruz.