Bir Varmış Bir Yokmuş: Ev

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

"Yaratıcı öğrenci festivali" Project '07 ev temasıyla devam ediyor. Açık Dergi'de Bilgi Üniversitesi'nden Kardelen Doyurum ve Fatma Onay'la Muradiye Fen Lisesi’nden Mehmet Emin Keskin konuğumuz.

"Yaratıcı öğrenci festivali" Project '07 ev temasıyla devam ediyor.
Bir Varmış Bir Yokmuş: Ev
 

Bir Varmış Bir Yokmuş: Ev

podcast servisi: iTunes / RSS

BİLGİ İletişim Fakültesi son sınıf öğrencileri, bu yıl “yaratıcı öğrenci festivali” Project’in yedinci edisyonunu düzenliyor. 1 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında online ortamda düzenlenen festivalin teması "Bir Varmış Bir Yokmuş: Ev" olarak belirlenmiş ve festival kapsamında bu yıl ilk kez Mayıs ayı boyunca liseliler ile sanatçıların bir araya gelip birlikte üretecekleri sanat atölyeleri düzenliyor.  

1 Mayıs’ta başlayan atölyeler kolajdan deneysel çizime fotoğraftan performansa kadar geniş bir yelpazede farklı disiplinlerden yurt içinde ve yurt dışında tanınan sanatçılar tarafından yürütülüyor. Atölye sürecinde öğrencilerin ürettiği eserlerin bir kısmı, 31 Mayıs’tan itibaren Project’07 kapsamında düzenlenecek online sergide sergilenecek.

Bizler Project ekibi olarak hayat ve sanat birlikteliğinden yola çıktık. Pandemi ortamının yarattığı koşullar doğrultusunda bu yıl 31 Mayıs- 4 Haziran tarihinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde  dijital ortamda düzenleyeceğimiz ve online canlı yayın konserlerini, sergi(ler)i, video veya fotoğraf çalışmalarını, Mayıs ayı boyunca lise öğrencileriyle yapılan atölye çalışmalarını içeren ev temalı “Bir Varmış Bir Yokmuş: Ev” adlı etkinlikler dizisine sizleri davet ediyoruz. "Ev"i disiplinler arası bir  yaklaşımla incelemeyi, evlerden ne kadar çok yere ve insana ulaştığımızı görmeyi istiyoruz. 

Festival boyunca online etkinlikler herkesin katılımına açık: https://www.bilgi.edu.tr/tr/etkinlik/10373/project07/

Açık Dergi'de Bilgi Üniversitesi'nden Kardelen Doyurum ve Fatma Onay'la Muradiye Fen Lisesi’nden Mehmet Emin Keskin konuğumuz.

"Yaratıcı öğrenci festivali" Project '07 ev temasıyla devam ediyor.