"Beyoğlu Senin": Katılımcı bir modelle Beyoğlu

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Konuğumuz İBB Şehir Planlama katılım koordinatörü Miray Özkan'la; Beyoğlu'nun tarihine, çeşitliliğine ve ortak geleceğine bakan ve bir dizi işbirliği ile stratejiden oluşan "Beyoğlu Senin" projesini konuşuyoruz. 

Beyoğlu'nun tarihine, çeşitliliğine ve ortak geleceğine bakan ve bir dizi işbirliği ile stratejiden oluşan "Beyoğlu Senin" projesini Miray Özkan'la konuşuyoruz. 
"Beyoğlu Senin": Katılımcı bir modelle Beyoğlu
 

"Beyoğlu Senin": Katılımcı bir modelle Beyoğlu

podcast servisi: iTunes / RSS

2019 yılında temelleri atılan Beyoğlu Senin projesi İBB Şehir Planlama Müdürlüğü'nün uzmanlarla gerçekleştirdiği bir dizi araştırmaya yaslanan ve Beyoğlu sakinlerinin talepleriyle şekil alan, katılımcı bir planlama projesi.

"Kent hakkı, birlikte çalışma, şiddetsiz, güvenli ve erişilebilir kentsel mekanlar, kültür mirasının korunması ve çeşitli sosyal-kültürel grupların desteklenerek Beyoğlu ile bağının yeniden kurulması" gibi hayati taleplerin kentin ve özelde Beyoğlu'nun planlamasına dahil edilebilmesi hayata geçirilen proje "Beyoğlu İlçesini yeniden İstanbul'un gündemine taşı[mak], Beyoğlu'nun geleceğini birlikte tartışma[k] ve planlama[k]" için kent sakinlerini bir araya getirmeyi hedefliyor. 

"Beyoğlu’nu hem ilçe sakinleri, hem de misafirleriyle neşeli ve sağlıklı günlere, birlikte el ele vererek kavuşturmak ve bunu sürdürmek" için sürdürülen faaliyetlerine geçtiğimiz haftalarda bir dizi panel ve kent yürüyüşünü de katan Beyoğlu Senin projesini Açık Dergi'de İBB Şehir Planlama katılım koordinatörü Miray Özkan'la konuşuyoruz.