Argonotlar ve Almanak 2022

-
Aa
+
a
a
a

Bağımsız ve çok sesli güncel sanat e-yayını Argonotlar, geçtiğimiz günlerde ilk basılı yayını yaptı. 2022 yılı boyunca yayınlanan yazılardan geniş bir seçkiyi bir araya getiren Almanak 2022 vesilesiyle Kültigin Kaan Akbulut, Seçil Epik ve Esra Ece Kuleci Açık Dergi'de.

Argonotlar ve Almanak 2022
 

Argonotlar ve Almanak 2022

podcast servisi: iTunes / RSS

2020 yılı Şubat ayında kurulan, 2021 yılı Ocak ayından bu yana küçük, tam zamanlı ekibiyle çalışmalarını sürdüren bağımsız ve çok sesli güncel sanat yayını https://argonotlar.com/ Argonotlar Almanak 2022 çalışmasıyla ilk basılı yayınına kavuştu. Yılın güncel sanat ortamına dair bir özet sunmayı hedefleyen Almanak 2022’de yıl boyunca Argonotlar'ın web alanında yayımlanan 29 eleştiri yazısı, 18 söyleşi, 15 gündem ve tartışma yazısı yer alıyor.

1000 adet basılan 335 sayfalık çalışma, Argonotlar yazarlarına, sanat kütüphanelerine, Argonotlar Telif Kumbarası destekçilerine ve sanat kurumlarına ücretsiz olarak dağıtılıyor.
Almanak’ı ayrıca edinmek isteyenler Türkiye’de regl yoksunluğuyla mücadele eden, Şubat 2022’de yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen depremler sonrası çalışmalarını deprem bölgesinde yoğunlaştıran Konuşmamız Gerek Derneğine bağış yapabiliyorlar.

Argonotlar Almanak okuyucuyla buluştu

Argonotlar'ın editörleri Kültigin Kaan Akbulut, Seçil Epik ve Esra Ece Kuleci'yle stüdyoda buluşuyor; bağımsız ve çok sesli olma hedefiyle sürdürdükleri yayıncılık faaliyetlerini, Almanak'ın oluşum sürecini ve Argonotlar'ı bağımsız bir mecra olarak sürdürmelerine yarayan Telif Kumbarası uygulamalarını konuşuyoruz.