Açık Dergi: Bir İç Mekan Bahçesi, Kent Takvimi, Ozbi

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Yılın son günlerinde İstanbul'da, kültür-sanat çevresinde neler var?
 

Fotoğraf: tiyatrolar.com.tr
Açık Dergi
 

Açık Dergi

podcast servisi: iTunes / RSS

Yılın son günlerinde İstanbul'da, kültür-sanat çevresinde neler var? Açık Dergi Kent Takvimi ile başlıyor: Bina'da Ignaz Schick'in doğaçlama turbtable gösterisi, Mecra'da son albümleri Karar'ı yeni yayınlayan Gözyaşı Çetesi, Moda Sahnesi'nde Büyük Ev Ablukada'nın Fırtınayt'ıyla başlayacak ve haftasonu onlarca solo performansla devam edecek "Yılbaşında Evindeyiz" etkinliği, Kargart'ta Kesmeşeker, Peyote'de Fill The Void konserleri müzik önerilimiz. Sahne Pülşeri, Kumbaracı 50 ve Volkswagen Arena haftasonu tiyatro izleyebileceğiniz mekanlar, Kürklü Venüs, Hoşdeng, Nihayet Makamı ve Bu Dünyada Karşılaşmış Gibi de oyunlarımız. Cuma-Cumartesi Pera'da Bergman filmleri gösterilecekken, Eski Yeşilçam Sineması - Vault 34'te de 25. Yılında Jurassic Park buluşması var. 

Dergi'de yılın en iyi albümlerini dinlemeye devam ediyoruz. Bu akşam, Charles Lloyd & The Marvels + Lucinda Williams'ın Vanished Gardens ve Sons Of Kemet'in Your Queen is A Reptile albümlerinden kayıtlar olacak.

Saat 19:00 ile 20:00 arası ise iki söyleşimiz var. Önce Sibel Horada'yla Bir İç Mekan Bahçesi sergisinin kapanışı vesilesi ile yayındayız. Peşi sıra Bir Baba İndie ile Başköşe bölümümüzde Tuğçe Yapıcı ve Cihad Satıroğlu'nun konukları "Serserilik ve Şiir" albümüyle Ozbi.