23. İstanbul Grafik Tasarım Günleri: Grafist 23

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

23. İstanbul Grafik Tasarım Günleri bu yıl, 11 Kasım–14 Kasım tarihleri arasında. Konuklarımız Melis Tuncay ve Başak Ürkmez.

Grafist
23. İstanbul Grafik Tasarım Günleri: Grafist 23
 

23. İstanbul Grafik Tasarım Günleri: Grafist 23

podcast servisi: iTunes / RSS

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü, GMK, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu ve Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle gerçekleşecek olan 23. İstanbul Grafik Tasarım Günleri bu yıl, 11 Kasım–14 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor.

Türkiye'nin köklü oluşumlarından biri olan Grafist'in 23. edisyonunun teması ise “İllüstrasyon.”

Programda 11–13 Kasım tarihlerinde gerçekleşecn Anita Kunz, Peter Ruge, Bürkan Özkan ve Başak Ürkmez - Işık Dikmen’in yürüteceği dört farklı atölye çalışmasının yanı sıra 14 Kasım’da MSGSÜ, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda illüstrasyon üretimindeki farklı alan temsilcilerinin yer aldığı paneller düzenlendi. 

Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Grafist’in ortaklaşa atölye çalışmasında 36. Aydın Doğan Karikatür Yarışması jürisinden Yoshiaki Yokota, Jaume Capdevila, Tan Oral, Latif Demirci, Piyale Madra, Selçuk Demirel ve Ercan Akyol yer aldı.

Ayrıca Grafist 23'te Levent Cantek moderatörlüğünde Türkiye’deki farklı kuşaklardan katılımcılarla çizgi roman üretiminin farklılaşmasını konuştular. Katılımcılar, Ege Avcı, İlban Ertem, Lamia Karaali, Ersin Karabulut oldu.

Çocuk kitapları illüstratörlerine ayrılan bir diğer oturumda ise Berna Gençalp moderatörlüğünde yazar Aytül Akal ve kitaplarını resimleyen Mustafa Delioğlu ve Zeynep Özatalay ile yazar - illüstrator ilişkisi ele aldılar.