Sonsuz Çilek Tarlaları Kayıt Arşivi

-
Aa
+
a
a
a
Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz: iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.
Serin ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konukları Serin grubundan Cansu Saraç, Meltem Balta ve Melih Balta ile “Bin Parça” adlı ilk uzunçalar albümlerini, albümle aynı ismi taşıyan 10 dakikalık parçanın hikayesini, pandemi döneminde hız kesmeden yayınladıkları single’ları ve bu dönemdeki ilham veren üretim deneyimlerini, 1990’lar ve 2000’lere kıyasla bugün müzik üretmenin ve dinleyiciye ulaşmanın farklarını, bugünün şartlarında rock müziğin algılanışını konuştuk.

Serin ile söyleşi
 

Serin ile söyleşi

22 Haziran 2021
Jabbar ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu Jabbar ile mayıs ayı sonunda yayınladığı “Hem Anlattım Hem Dinledim” adlı yeni şarkısını, “dinlersin çok” adlı toplama albümünü ve beş albümden oluşması planlanan bu seçkiler serisini, 2017’de Deeperise ile ortak çalışmaları olan “Raf” parçasını yayınladıktan sonra müzik kariyerindeki değişimleri, kayıtları aracılığıyla geniş kitlelerle buluşmadan önceki müzik hayatını, üretim süreçlerinin pandemiden nasıl etkilendiğini konuştuk.

Jabbar ile söyleşi
 

Jabbar ile söyleşi

15 Haziran 2021
Barış Demirel ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu “Mutluluklar” adlı ilk solo albümünü taze yayınlayan Barış Demirel. Barış Demirel ile “Mutluluklar” adlı ilk solo albümünü ve solo projesinin yaratım sürecini, Barıştık Mı’nın geçmişini ve geleceğini, Da Poet ile geçen yıl bir albüm yayınladıkları DPBD projesini, albümde yer alan Kadebostany ve Deniz Tekin iş birliklerini, sayısız sanatçıyla yaptığı featuring’leri, rap sevgisini ve soundsystem gecelerini konuştuk.

Barış Demirel ile söyleşi
 

Barış Demirel ile söyleşi

08 Haziran 2021
Alp Ersönmez ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu ikinci solo albümü “Cereyanlı”yı yayınlayan prodüktör, besteci ve bas gitarist Alp Ersönmez. Alp Ersönmez ile kayıtları 2012’de başlayan ve zengin bir müzisyen kadrosuyla icra edilen “Cereyanlı” albümünü, Volkan Öktem ile birlikte müzik süpervizörlüğünü üstlendiği Spacegoats’u, MadenÖktemErsönmez’i, Sonic Boom’u, grup kültürünün bir müzisyene neler katabileceğini, uzun senelerdir kadrosunda yer aldığı Tarkan sahnesini, zamanının ötesinde grubu Kangroove’u, Asmalımescit Babylon günlerini ve Cereyanlı’nın ufukta görünen konserlerini konuştuk. 

Alp Ersönmez ile söyleşi
 

Alp Ersönmez ile söyleşi

01 Haziran 2021
Dolu Kadehi Ters Tut

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konukları Dolu Kadehi Ters Tut ikilisi Uğurhan Özay ve Mürsel Oğulcan Ava ile geçen yaz bir ay boyunca Kaş’ta bir eve kapanarak kaydettikleri “DKTT” adlı dördüncü albümlerini; bu defa prodüksiyon, mix ve mastering süreçlerini de Oğulcan’ın üstlendiği albümün teknik ve kreatif karar aşamalarını, fikirleri bazen şarkılardan bile önce doğan DKTT kliplerini, Oğulcan’ın solo projesi Mo Ava’yı, DKTT’nin başından beri bağımsız ilerlediği yolunda pandemi döneminde bağımsız bir grup olmaya dair deneyimlerini, yaptıkları ve son bir buçuk senede yapamadıkları konserleri konuştuk.

Dolu Kadehi Ters Tut
 

Dolu Kadehi Ters Tut

25 Mayıs 2021
Ozan Tekin ile söyleşi

Bugüne kadar Biz, Yora, Post Dial, Ars Longa gibi çok sayıda projeden tanıdığımız Ozan Tekin, Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu oldu. Ozan Tekin’in son senelerde ikamet ettiği Köln’de sokağa atılmak üzere olan 65 yaşındaki bir piyanoyu tamir ederek kaydettiği “Anarya I” albümünden, seri EP’ler halinde yayınlanarak bir albüme evrilecek olan Anarya yolculuğundan, Anarya’nın temsil ettiği Almanya’dan Adana’ya uzanan geriye doğru göç hikayesinden, piyanonun tamir sürecinden, ambient müzik icra etmeye başladığı “Mornings for Sale / Satılık Sabahlar” adlı görsel ve işitsel performans serisinden, plak basımı Köln Belediyesi tarafından finanse edilen “Pillars of Salt” adlı ilk solo albümünden, Almanya’da bağımsız bir müzisyen olmaktan, Seyrek Rifat’tan ve tabii ki Barış Bıçakçı’dan, son dönemde birlikte çalıştığı Ahmed Fakroun ve BODDY’den, tiyatro ve film müziği çalışmalarından konuştuk.

Ozan Tekin ile söyleşi
 

Ozan Tekin ile söyleşi

11 Mayıs 2021
Kolektif İstanbul ile söyleşi

53. yayın döneminin ilk programında Sonsuz Çilek Tarlaları’nın konuğu 15. yılını “Kısmet” adlı yeni albümüyle kutlayan Kolektif İstanbul.

Kolektif İstanbul’dan Aslı Doğan, Richard Laniepce ve Ertan Şahin ile beşinci albümleri “Kısmet”teki şarkıların hikayelerinden, geride bıraktıkları yıllardan ve yollardan; oturma düzenli, mesafeli, arabalı gibi konser alternatiflerinin Kolektif İstanbul gibi bir grup için mümkün olup olmadığından konuştuk.

Kolektif İstanbul ile söyleşi
 

Kolektif İstanbul ile söyleşi

04 Mayıs 2021
Can Güngör ile söyleşi

52. yayın döneminin son programında Can Güngör’ün geçen yıl yayınladığı “Sular Dar” adlı albümünün 1. yaşını kutladık. Can Güngör ile yapımı üç sene süren ve kendi deyişiyle pandeminin göbeğine düşen ikinci albümü “Sular Dar”ı, albümün birinci senesinde yayınladığı “Bu Sular Derin” parçasının klibini, bu dönemde 15 şarkılık bir albüm yayınlama deneyimini ve bunun dinleyicideki yansımalarını, müziğini dinleyiciye ulaştırırken izlediği yolları ve sosyal medya ile ilişkisini konuştuk.

Can Güngör ile söyleşi
 

Can Güngör ile söyleşi

27 Nisan 2021
Perdenin Ardındakiler ile söyleşi

Perdenin Ardındakiler ikilisi Doruk Ereşter ve Direnç ile “Sanrılar” adlı ilk albümlerini, “Uzaklara Savrulalım” parçasında Mark Eliyahu ile gerçekleştirdikleri iş birliğini, 2017’den bu yana yayınladıkları single’larla giderek yükselen başarılı müzik yolculuklarını, bu başarıyla kurdukları ilişkiyi ve hayallerini konuştuk.

Perdenin Ardındakiler ile söyleşi
 

Perdenin Ardındakiler ile söyleşi

20 Nisan 2021
Nova Norda ile söyleşi

Nova Norda ile pandemi dönemi halet-i ruhiyesinden başlayıp son dönemde yeni yayınladığı işlerinden bahsettik. Korhan Futacı ile düet yaptıkları son single’ı “Cehennem”i, parçanın Erdem Topsakal tarafından çekilen klibini, dikey klip yayınlamanın avantaj ve dezavantajlarını, yeni giriş yaptığı TikTok evrenini, Birkan Nasuhoğlu, Canozan ve Sedef Sebüktekin ile birlikte 21 gün boyunca Sapanca’da bir eve kapanarak kaydettikleri “Evde” albümünü, yine Birkan Nasuhoğlu ile birlikte yayınladıkları “Uyanmam” şarkısını ve “Çıplak” dizisi için yaptığı “Beteri Yok Uslanmaktan” parçasını konuştuk.

Nova Norda ile söyleşi
 

Nova Norda ile söyleşi

13 Nisan 2021