Sonsuz Çilek Tarlaları Kayıt Arşivi

-
Aa
+
a
a
a
Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz: iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.
Tayfun Polat ile söyleşi

2011-2018 yılları arasında Açık Radyo’da “yerli” programını hazırlayıp sunan çok yönlü müzik insanı Tayfun Polat, yeni kitabı vesilesiyle Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu oldu.

Tayfun Polat ile geçen ay Kara Plak etiketiyle yayınlanan Türkiye’de Bağımsız Müzik “Başlangıç” kitabını, kitabın araştırma ve yazım sürecini, benimsediği yöntemi, kitapta anlattığı dönemin tarihsel arka planını, kitap için hazırladığı Spotify listelerini, bağımsız müziğin ne olup ne olmadığını, bağımsız müzikte öznellik ve göreliliği, “tavır” ile neyi kastettiğini konuştuk. 

Tayfun Polat ile söyleşi
 

Tayfun Polat ile söyleşi

11 Ekim 2021
Ediz Hafızoğlu ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu müzisyen, prodüktör ve besteci Ediz Hafızoğlu ile geçen ay yayınlanan Nazdrave X Rap “Live at Hayyam” albümünü, Nazdrave projesinin gelecek eylemlerini, Lin Records’ın çalışmalarını, pandeminin ilk günlerinde müzisyenler ve müzik sektörü çalışanlarıyla gerçekleştirdiği “Nasılsın?” Covid-19 Journal Sohbetleri’ni, bu sene jürisinde yer aldığı Radyo Boğaziçi tarafından düzenlenen Battle of the Bands yarışmasını konuştuk.

Ediz Hafızoğlu ile söyleşi
 

Ediz Hafızoğlu ile söyleşi

05 Ekim 2021
Korhan Futacı ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu Tamburada, DANdadaDAN, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, KONSTRUKT, Taranta Babu gibi projelerden tanıdığımız saksofonist, besteci, prodüktör, şarkıcı ve şarkı yazarı Korhan Futacı oldu.

Korhan Futacı ile bu ay yayınlanan “Shadowboxing” adlı yepyeni albümünü, albüme ismini veren gölge boksunu, pandemi dönemi yalnızlığının ve ıssız İstanbul sokaklarının üretimi üzerindeki etkilerini, pandeminin ilk döneminde 38 gün boyunca Instagram üzerinden yayınladığı birer dakikalık Radyo Karantina parçalarını, KONSTRUKT’un geçen ay yayınlanan ve Thurston Moore’lu konser kayıtlarından oluşan “Turkish Belly” albümünü, canlı performans kültürünün önemini konuştuk ve üzerinde çalıştığı bir sonraki Korhan Futacı albümüne dair tüyoları aldık.

Korhan Futacı ile söyleşi
 

Korhan Futacı ile söyleşi

29 Eylül 2021
Islandman ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu program jingle’ında her hafta duyduğunuz Islandman oldu.

Islandman’den Tolga Böyük ile bu ay yayınlanan 3. albümleri “Godless Ceremony”nin uğradığı coğrafyaları, albümdeki iş birliklerini ve yeniden yorumları, pandemi dönemi pratikleri ve haletiruhiyesinin albüm üzerindeki etkilerini, pandemi esnasında gerçekleştirdikleri “Islandman & Friends” Boiler Room performansını, ilk EP’den bu yana Islandman’in müziğinde nelerin değiştiğini, henüz döndükleri Avrupa turnesini ve kasım ayında çıkacakları İngiltere turnesini konuştuk.

Islandman ile söyleşi
 

Islandman ile söyleşi

21 Eylül 2021
Geeva Flava ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konukları tam kadro haliyle Geeva Flava grubu oldu. Aybars Gülümser, Burak Erensoy, Arda Semercioğlu ve Atakan Türkan ile 17 Eylül’de İstanbul Caz Festivali kapsamında verecekleri konser öncesinde Açık Radyo’da buluştuk.

Geçtiğimiz nisan ayında “Hadal Zone” isimli ikinci uzunçalar albümlerini yayınlayan ekiple bu konsept albümün yaratım sürecini, albümle aynı ismi taşıyan çizgi romanı, sekiz yıl önce kurulan grubun yolculuğunun başından bu yana geçirdiği değişimleri, Mağlova Su Kemeri’nde gerçekleştirdikleri live session kaydını, çevre sorunları ve iklim değişikliği konularında farkındalığı artırmayı amaçlayan bu performans videosunun QR kodlarla izleyiciye sunduğu zengin kaynakları ve yakın zamanda İstanbul Caz Festivali kapsamında sergileyecekleri canlı performansı konuştuk.

Geeva Flava ile söyleşi
 

Geeva Flava ile söyleşi

07 Eylül 2021
Santi & Tuğçe ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konukları Santiago Ferreira (Paraguay) ve Tuğçe Kurtiş’ten (İstanbul) oluşan elektronik dünya müziği ikilisi Santi & Tuğçe oldu.

Programa son yıllarda yaşadıkları Berlin’den bağlanan Santi & Tuğçe ile henüz geride bıraktıkları Türkiye turneleri, 2007 senesinde Kansas’ta başlayan müzikal birliktelikleri, her ikisinin de Amerika’ya gitmesine neden olan caz sevgisi, 2014’te ilk albümleri “Ciclico”yu yayınladıktan sonra ardı arkası kesilmeyen uzun ve kısaçalar albümleri, dünyanın dört bir yanında verdikleri konserler; Türkçe, İspanyolca ve İngilizce dillerindeki şarkılarının seyirciden aldığı reaksiyonlar, Burning Man gibi dünya festivallerinde çalan parçaları ve üzerinde çalıştıkları projelerinin yanı sıra Latin müziği, psychedelic müzik, electro cumbia, Gotan Project, Selim Sesler, Buena Vista Social Club ve küçük yaşta içimize Latin müziği aşkını düşüren Lambada’dan bahsettik.

Santi & Tuğçe ile söyleşi
 

Santi & Tuğçe ile söyleşi

31 Ağustos 2021
Fikri Karayel ile söyleşi.

Konuğumuz "Uzaktan" adlı 2. albümünü geçen ay yayınlayan Fikri Karayel.

Fikri Karayel ile söyleşi.
 

Fikri Karayel ile söyleşi.

17 Ağustos 2021
kahadirbartal ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu kahadirbartal adlı solo projesiyle enstrümanist, besteci ve prodüktör Bahadır Kartal oldu. kahadirbartal’ın geçen ay yayınlanan “Babaya Selam Damara Devam Remixes” albümü vesilesiyle bir araya geldiğimiz programda prodüktör olarak solo çalışmalarını, üyesi olduğu ve ilk albümünü geçen yıl yayınlayan Uç Uç grubunu, bağlama ile başlayıp gitar ve synth’lere geçiş yaptığı enstrümanistlik hayatında bugüne gelinceye dek kendisini besleyen kaynakları, sahne ekiplerinde yer aldığı Mabel Matiz ve Dolu Kadehi Ters Tut ile son dönemdeki turne deneyimlerini, DKTT’nin ilk Cemil Topuzlu konserini ve tabii ki Bahadır’ın küçük yaşlardan beri tutkunu olduğu karavan kültürünü konuştuk.

kahadirbartal ile söyleşi
 

kahadirbartal ile söyleşi

10 Ağustos 2021
Can Ömer Uygan ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu Kam ve Gevende gruplarının kurucularından, trompet sanatçısı Can Ömer Uygan oldu. Kendisiyle Galata’da bir terasta doğan solo projesi Land of Session'ın “Collection I (Live)” albümünü ve konserlerini, projenin “Zamansız Konserler Serisi” ayağında planlanan yakın gelecekteki iş birliklerini, Monika Bulanda ile ortak çalışmalarını, disiplinlerarası sanat projesi Circle Horn kapsamındaki çalışmalarını, Kam’ın taze yayınlanan “Yaz” klibini ve ufukta görünen yeni Kam albümünü konuştuk.

Can Ömer Uygan ile söyleşi
 

Can Ömer Uygan ile söyleşi

03 Ağustos 2021
Emir Aksoy ile söyleşi

Sonsuz Çilek Tarlaları’nın bu haftaki konuğu Karşı Müzik’in kurucusu, şarkıcı-şarkı yazarı Emir Aksoy. Emir Aksoy ile uzun yıllardır sandıkta beklettiği şarkılarından “Tanışma” ve “Toz”un son bir ay içerisinde dinleyiciyle buluşmasını; Boğaziçi Üniversitesi’nde okurken kurduğu, kadrosunda Nilipek. ve Emir Yargın’ın da yer aldığı Emir Bey projesini; gitarist olarak dahil olduğu (Peyote konserleri dillere destan) Sakareller grubunu, TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu ve Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Kulübü Korosu’ndaki koristlik deneyimlerini, 2014-2015 senelerinde yerli sahnedeki üretime dair önemli bir arşiv oluşturan Pürtelaş 3+1 projesini, Beehype’taki yazılarını, 2019 senesinde kurduğu ve “karşılaştığı müzikler”i paylaşarak kapsamlı bir yerli sahne arşivi oluşturmaya devam ettiği Karşı Müzik platformunu konuştuk.

Emir Aksoy ile söyleşi
 

Emir Aksoy ile söyleşi

13 Temmuz 2021