Serol Teber

-
Aa
+
a
a
a
05 Mayıs 2008
Didik Didik Freud'un bu bölümünde Freud'un son günlerine tanıklık ediyoruz.
15 Ekim 2007
Didik Didik Freud'un on beşinci bölümüyle kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu bölümde, Serol Teber ve Şenol Ayla, Freud'un son büyük yapıtı Musa Denen Adam ve Tektanrıcılık hakkında konuşuyorlar.
17 Mayıs 2007
Serol Teber ve Şenol Ayla, Didik Didik Freud'un bu bölümünde, Freud'un Viyana'dan Londra'ya gelişi ve tarihi romanı niteliğindeki eseri Musa Denen Adam ve Tektanrıcılık hakkında konuşuyorlar.
06 Nisan 2007
Serol Teber ve Şenol Ayla, Didik Didik Freud'un on üçüncü bölümünde, Freud'un giitkçe bozulan sağlık durumu ve Nazilerin gelmesiyle birlikte, 1938 yılında Viyana'dan ayrılmak zorunda kalışı hakkında konuşuyorlar.
07 Mart 2007
Serol Teber ve Şenol Ayla, Didik Didik Freud'un on ikinci bölümünde, Freud'un en önemli eserlerinden biri olan "Totem ve Tabu"yu analiz ediyorlar.
08 Şubat 2007
Didik Didik Freud'un bu bölümünde, Serol Teber ve Şenol Ayla, Freud'un yapıtlarında din kavramı üzerinde duruyorlar.
26 Aralık 2006
Didik Didik Freud'un 10. bölümü biraz gecikmeyle de olsa karşınızda.
15 Kasım 2006
Didik Didik Freud'un bu bölümünde, Serol Teber ve Şenol Ayla, arkeoloji ile psikanalizin bağından söz ediyorlar.
25 Eylül 2006
Serol Teber ve Şenol Ayla, bu bölümde, Antik Yunan mitolojisinden ve Freud'un Oidipus Kompleksi teorisinden söz ediyorlar. Freud'un, Shakespeare'in eseri Hamlet'i bu teorisine nasıl en önemli dayanak olarak gördüğünü ve Michelangelo'nun Musa heykelinin Freud için önemini anlatıyorlar.
08 Eylül 2006
Didik Didik Freud'un bu bölümünde, Serol Teber ve Şenol Ayla, Freud'un otoanaliz dönemini ele alıyorlar.
24 Ağustos 2006
Didik Didik Freud'un altıncı programında, Serol Teber ve Şenol Ayla, Freud'un ve aynı zamanda Nietzsche, Rilke gibi dönemin önemli isimlerinin hayatında çok önemli yeri olan Lou Andreas Salomé'den ve sonra da otoanaliz döneminden söz ediyorlar.
05 Ağustos 2006
Didik Didik Freud'un beşinci bölümünde, Serol Teber ve Şenol Ayla, Anna O vakası hakkında konuşmaya devam ediyorlar. Daha sonra Freud'un hayatında önemli yeri olan Fliess'ten, Marie Bonaparte'dan ve tabii ki Jung'tan söz ediyorlar.
15 Temmuz 2006
Didik Didik Freud'un dördüncü bölümünde Serol Teberve Şenol Ayla, Paris'te tanışıp bir süre birlikte çalıştığı meslektaşı Charcot'nun, Freud'un hem mesleki hem de özel yaşamını nasıl derinden etkilediğini ve modern psikiyatri tarihinin 'Rosetta Taşı' olarak nitelendirdikleri Anna O vakasını konuşuyo
28 Haziran 2006
Didik Didik Freud'un üçüncü bölümünde, Serol Teber ve Şenol Ayla, Freud'un evliliği ve çocukları ile olan ilişkisine, hayatı boyunca yazdığı binlerce mektuba, tümü evde ve yine evinde bulunan muayenehanesinde geçen günlük yaşamına değiniyorlar.
15 Haziran 2006
Didik Didik Freud'un ikinci bölümünde, Serol Teber ve Şenol Ayla, Freud'un çocukluk yıllarında, evinde babası ile birlikte geçen ilk öğrenim dönemini, ilk gençlik yıllarından başlayıp yaşamı boyunca devam eden Shakespeare ve Goethe hayranlığını, tıp fakültesine giriş hikâyesini, kokainle tanışmasını
08 Haziran 2006

İki yıl önce Açık Radyo'da yayınlanan, Serol Teber ve Şenol Ayla'nın birlikte hazırladıkları, "Didik Didik Freud" adlı program dizisi büyük ilgiyle karşılanmıştı. Şimdi, doğumunun 150.

22 Aralık 2004
Serol Teber ve Şenol Ayla, Açık Radyo'da yayınlanan, "Didik Didik Freud" adlı programın içine Tevfik Fikret'i de dahil etmiş, şiirleri ve yaşamı hakkında uzun uzun konuşmuşlardı. Şairin doğum yıldönümü vesilesiyle bir bölümünü yayınlıyoruz.