NTVMSNBC

-
Aa
+
a
a
a
12 Nisan 2010
Ruling is setback for agency's push for national broadband plan
20 Kasım 2009
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, tartışmalı Genetiği Değiştirilmiş Organizma içeren ürünler yönetmeliğini değiştirdi.
10 Kasım 2009
"Ergenekon'' sanığı Osman Yıldırım, Cumhuriyet gazetesinin bombalanması emrini Veli Küçük'ün verdiğini savundu. Yıldırım, ''El bombalarını ise Muzaffer Tekin verdi. Onların üstünde Şener Eruygur ve Hurşit Tolon var" dedi.
15 Nisan 2009
Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ'un dün yaptığı açıklamalar gazetelerin birinci sayfasında geniş yer buldu. "Türkiye halkı" sözüne vurgu yapan gazeteler, Org. Başbuğ'un açıklamasını "açılım" olarak nitelendirdi.
14 Nisan 2009
TÜSİAD Başkanı Yalçındağ, Ergenekon soruşturmasına ilişkin önemli kaygılar taşıdığını belirterek, "Usulen bu dava dikkatsizce yürütüldü" dedi.
10 Mart 2009
TÜBİTAK Bilim Dergisi'nin Mart sayısı, 200. doğum yıldönümü nedeniyle Darwin kapağıyla çıkmaya hazırlanırken, son anda değiştirildi. Derginin Yayın Yönetmeni de görevinden alındı.
10 Mart 2009
Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Muhammet Yüce, ''Biz Orhan Pamuk'u, Sebahat Tuncel'i öldürdüğümüzde ne olacak? Vatan için yapsak bile 'sen provokatör müsün, kimsin' diyecekler'' dedi.
05 Şubat 2009
"Türkiye Hamas'la başlattığı sürecin devamını ya da başarısını istiyorsa, tüm çabasını Filistin'deki iki örgütü bir araya getirmeye harcamak zorunda. Filistin'i tek çatı altında toplayıp masaya tek bir ses olarak oturtmaktır."
20 Ocak 2009
Dink'in ailesinin avukatı Fethiye Çetin, Albay Ali Öz'ün delilleri yok ettiğini belirterek, bu konuda açılan davanın ana davayla birleştirilmesini istedi. Avukat Çetin, "İhmali olan kişiler, görevden alınmalı ya da görev yerleri değiştirilmeli" dedi.
03 Aralık 2008
Yerel seçimler öncesi gerilim artarken, İskenderun Belediyesi'nin bir uygulaması "Ya sev ya terk et" tartışmasını bir kez daha gündeme taşıdı.
24 Kasım 2008
Trabzon'un en önemli turizm merkezi Uzungöl'ün çevresine duvar çekiliyor. Duvarı çeken Çevre Bakanlığı, turizm için yaptığı yolu su taşkınlarından korumayı amaçlıyor. Uzungölde yaşayanlar, duvarın doğal yaşamı tehdit ettiğini savunuyor.
06 Kasım 2008
ABD'nin ilk siyah başkanı olarak tarihe geçen Barack Obama'nın seçim zaferinin ardında, aylardır sürdürdüğü seçim kampanyasının büyük rolü var. Obama'yı zafere taşıyan kampanyanın başındaki iki isim ise David Axelrod ve David Plouffe.
16 Ekim 2008
Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Türkiye'de son yüz yılda yazarlara yönelik baskıların Türk kültürünü zenginleştirmediğini, aksine fakirleştirdiğini söyledi.
16 Ekim 2008
Dergi dağıttığı için polis kurşunuyla felç olan Ferhat Gerçek hakkında polise mukavemet suçundan 15 yıl hapis cezası isteniyor. Aynı davada yargılanan Polis memuru Cengiz Çalış için ise 10 yıl hapis cezası talep ediliyor.
18 Eylül 2008
ABD bankacılık sistemine ilişkin kaygılar küresel borsalarda sert düşüşe neden oluyor. Fed, piyasaları yatıştırmak 5 büyük merkez bankasıyla ortak önlem aldığını açıkladı. Önlemlere rağmen İMKB'de yüzde 3'e yakın kayıp var, dolar 1,29'u aştı.
17 Eylül 2008
Devlet Su İşleri Genel Müdürü Haydar Koçaker'in "Türkiye'nin 2050 yılına kadar su sorunu yok" açıklamasını uzmanlar gerçekçi bulmadılar. "Bu tür planlar 5 yıllık yapılır, '42 yıl su sorunu yaşanmaz' demek inandırıcı değildir" dediler.
17 Eylül 2008
Deniz Feneri davasında karar bugün saat 11.00'de açıklanıyor. Son duruşmada söz alan sanıklar, bağış yapanlardan özür diledi ve yanlış yaptıklarını kabul etti. Savcı, mahkemeye sanıklar için istediği cezaları bildirdi.
15 Eylül 2008
İstanbul'a gitmek için Bandırma Limanı'ndan ayrılan bir Ro-Ro gemisi, açıldıktan kısa bir süre sonra battı. Kriz merkezi kazada 89 kişinin kurtarıldığını duyururken, Balıkesir Valisi 76 kişinin kurtarılabildiğini açıkladı.
15 Eylül 2008
ABD finans piyasalarına ilişkin artan kaygılarla Avrupa borsalarında büyük kayıplar yaşanıyor. İMKB de haftaya sert düşüşle başladı. Dolar 1,26 YTL'ye yakın seyrediyor.
12 Ağustos 2008
Reuters haber ajansının geçtiği habere göre Gürcistan'ın Gori kentinde bombardıman başladı. Saldırıda birçok yaralı olduğu ve beş kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor. Hayatını kaybedenler arasında gazeteciler de var.
30 Temmuz 2008
Savaş suçu zanlısı Bosnalı Sırpların eski lideri Radovan Karaciç, yargılanmak üzere Lahey'e getirildi. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da ise Karaciç'e destek vermek için binlerce kişi toplandı.
30 Temmuz 2008
2455 sayfadan oluşan Ergenekon iddianamesi mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından medyaya dağıtıldı.
23 Temmuz 2008
Konya, İstanbul, Kocaeli, Mersin ve Elazığ'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 26 kişi gözaltına alındı. "Hükümeti yıkmaya çalışmak"la suçlanan zanlıların bir dönem Milli Görüş'e yakınlığıyla bilinen Milli Çözüm dergisiyle ilişkileri bulunduğu öğrenildi.
17 Temmuz 2008
Muğla'nın Marmaris ilçesi Aksaz Deniz Üs Komutanlığı sorumluluk sahasındaki yangın 8 saatte kontrol altına alındı. Alevler bu kez 40 hektar ormanlık alanı küle çevirdi.
08 Temmuz 2008
İstanbul'da geçen yıl yaşanan susuz yazın ardından bu yıl Melen'den getirilen su umut olmuştu ancak kuraklık Melen'i de vurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, "Tehlikeli çizgideyiz" dedi.
04 Temmuz 2008
Sosyalist Enternasyonal, CHP'yi yakından izlemek için heyet yollayıp temel ilkelerine uyup uymadığına bakacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen "Her sosyal demokrat parti farklıdır" diyor ve CHP'nin de komisyon kurup değerlendirme yapacağını söylüyor.
04 Temmuz 2008
AK Parti'yi Anayasa Mahkemesi'nde Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Meclis Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ savundu. 6,5 saat süren savunmanın ardından Cemil Çiçek, "Bundan sonra yapılacak bir şey yoktur, takdir Anayasa Mahkemesi'nindir" dedi.
04 Temmuz 2008
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan kişilerden emekli Org. Şener Eruygur, gazeteci Mustafa Balbay, ATO Başkanı Sinan Aygün ve yazar Erol Mütercimler'in aralarında bulunduğu 9 kişi adliyeye sevkedildi.
02 Temmuz 2008
Sivas'ta 15 yıl önce Madımak Oteli önünde çıkan olaylarda yakılarak katledilen 37 kişi, bugün çeşitli ekinliklerle anılacak.
02 Temmuz 2008
Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul, Ankara, Antalya, Trabzon ve Erzurum'da 23 kişi gözaltına alındı. Diğer illerde gözaltına alınan 12 kişi de İstanbul'a getirildi.