47. Rencontres d'Arles Fotoğraf Buluşmaları

Hariçten Sanat
-
Aa
+
a
a
a

Güney Fransa'daki Arles kentinde düzenlenen 47. Rencontres d'Arles adlı uluslararası fotoğraf buluşmaları Hariçten Sanat'ın gündeminde. Mimar Sinan GSÜ bünyesindeki fotoğraf uygulama ve araştırma merkezi FUAM'ı temsilen Arles'a giden MSGSÜ öğretim görevlisi Volkan Kızıltunç konuğumuzdu.

www.telerama.fr
Hariçten Sanat
 

Hariçten Sanat

podcast servisi: iTunes / RSS

Güney Fransa'daki Arles kentinde düzenlenen 47. Rencontres d'Arles adlı uluslararası fotoğraf buluşmaları Hariçten Sanat'ın gündeminde. 1970 yılında yazar Michel Tournier ve fotoğrafçı Lucien Clergue'in kurduğu Rencontres d'Arles fotoğraf alanında dünyanın önde gelen etkinliklerinden. 4 Temmuz-25 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenen Rencontres d'Arles'da tarihi veya yeni 19 farklı mekanda 40 sergi yer alıyor ve 350 kişilik ekibin 6,7 milyon avroluk bir bütçeyle hazırladığı uluslararası programın ilk haftasını 15.000'in üzerinde ziyaretçi takip etti. 

Rencontres d’Arles'ın fotoğraf kitaplarına ayrılan Cosmos Arles Books bölümüne ise bu yıl Mimar Sinan GSÜ bünyesinde kurulan fotoğraf uygulama ve araştırma merkezi, FUAM, davet edildi. FUAM'ı temsilen Arles'a giden MSGSÜ öğretim görevlisi ve fotoğrafçı Volkan Kızıltunç ile FUAM'ın fotoğraf kitaplarına odaklanan uluslararası etkinliklerinden bahsettikten sonra bu yılki Rencontres d'Arles'da öne çıkan sergileri ve Cosmos'a katılımlarını değerlendirdik.