Yunus Emre Tozal ve İsa Karaaslan ile Arka Kapak Dergisi Üzerine

-
Aa
+
a
a
a
Günün ve Güncelin Edebiyatı: (14 Haziran 2018)
 

Günün ve Güncelin Edebiyatı: (14 Haziran 2018)

podcast servisi: iTunes / RSS

Bu hafta Günün ve Güncelin Edebiyatı'nda konuklarımız Yunus Emre Tozal ve İsa Karaaslan ile Arka Kapak dergisi üzerine konuştuk.

Yunus Emre Tozal, birçok dergide editörlük tecrübesinden sonra, 2009’da İBB Gençlik Meclisi’nin desteğiyle çıkarılan İstanbul GençLink dergisinin editörlüğünü yaptı. Bir dönem Yeni Şafak, Milliyet, Star gibi çeşitli gazetelerin kitap eklerinde kitap tahlilleri yaptı. Dergâh, Virgül, Genç, Otuzuncuharf, İtibar  başta olmak üzere çeşitli sanat, edebiyat ve düşünce dergilerinde yazılar yazdı, yazmaya devam ediyor. 2009-2015 yılları arasında aylık yayınlanan Ayraç Kitap Tahlili ve Eleştiri Dergisi‘nin Yayın Yönetmenliği’ni yapan yazar, bu görevinden Mayıs 2015 tarihinde ayrıldı. 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren aylık yayınlanan Arka Kapak Kitap Dergisi‘nin Yayın Yönetmenliği’ni yapıyor. (Biyografi Yunus Emre Tozal'ın kişisel web sayfasından alınmıştır.)

İsa Karaaslan Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Editörlük geçmişi olan ve birçok dergide yazıları yayımlanan Karaaslan, hâlen Arka Kapak dergisinde yazmaya devam etmektedir.

Programımız hakkında soru ve önerileriniz için [email protected] adresine yazabilirsiniz.