Suat Duman ile Politik Polisiye Üzerine

-
Aa
+
a
a
a

Günün ve Güncelin Edebiyatı'nda Suat Duman'ı konuk ettik. Suat Duman ile politik polisiye türünü, suçlar ve politika arasındaki ilişkiyi konuştuk.

Günün ve Güncelin Edebiyatı
 

Günün ve Güncelin Edebiyatı

podcast servisi: iTunes / RSS

Suat Duman: 1977 Kars doğumludur, üniversite eğitiminin sonuna dek 20 yıl Ankara’da yaşadı. Ankara Hukuk’ta okudu. Mesleki nosyonun ötesinde, fakültenin kendisine kazandırdığı “yetenek” muhakeme yeteneği oldu.

2008 yılından beri İstanbul’da yaşıyor.

Bir yandan avukatlık yaparken bir yandan da polisiye romanlar yazmaya ve yayınlamaya başladı. İlk romanı Cinayet Mevsimi Ankara yıllarından izler taşır.  Cebeci Kampüsü çevresinde geçen bir seri cinayet olayını araştıran Hukuk Fakültesi öğrencisi Mehmet Cemil’in okurla buluştuğu ilk kitap Cinayet Mevsimi’dir. İkinci romanı Müruruzaman Cinayetleri’nde aynı karakterin, bu kez İstanbul’da geçen macerasını anlattı. Her iki roman da siyasi polisiye janrı içerisinde önemli eleştiriler aldı.

Üçüncü romanı Dünyanın Leşleri 2015 yılı Aralık ayında yayınlandı. Bu sefer isimsiz bir karakterin sürüklediği bir kara polisiye ile okuru tanıştırdı.(Yazarın biyografisi Alakarga Kitap'ın sitesinden alınmıştır.)

Soru ve önerileriniz için: [email protected]

twitter:@gunceledebiyatt

 

 

 

 
 
Şarkıcı / YorumcuParça AdıAlbüm AdıSüre
Aeurosmith Living on the edge 2:00