Günün Sözü

-
Aa
+
a
a
a
18 Mayıs 2022

Aşıklar hakikatı ispatlayanlardır, biz de bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Gücümüzün yettiği, sevgimizin olduğu her yerde paylaşarak birlikte büyüyeceğiz. Bizler “kaslarınızı” geliştireceğiniz kum torbası değil, ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız.

17 Mayıs 2022

Bu insanlar iklim inkarcıları değil; siyaset inkarcıları. [Gezegenin] sistemlerinin çöküşünü önlemek için gereken dönüşümlerin siyasi baskı veya siyasi değişim olmadan gerçekleşebileceğine inanıyor gibi görünüyorlar.

16 Mayıs 2022

Bir aynanın önünde durup saç fırçasını tutarak Şirin gibi davranan bir çok kız çocuğu tanıyorum.

13 Mayıs 2022

Savaşı sona erdirmeye çalışmak yerine uzatarak, Ukraynalılara ağır bir maliyet yüklüyoruz, milyonlarca insanı açlıktan ölüme sürüklüyoruz, zaten yanmakta olan gezegeni altıncı kitlesel yok oluşa daha da büyük bir hızla sürüklüyoruz ve eğer şanslıysak ölümcül [nükleer] savaştan kaçınıyoruz.

12 Mayıs 2022

Petrol ve gaz şirketleri, 1.5C iklim hedefini yerle bir edecek çok sayıda büyük proje planlıyor.

11 Mayıs 2022

Medeni Yasa’ya, Ceza Yasası’na, 6284’e dokunmayın, çocuk istismarı faillerine affı tekrar önümüze getirmeyin!

10 Mayıs 2022

Korkma! Sessiz kalma! Diren! Yalnız değilsiniz, bizim gibi çok insan var! Gelecek bizim!

09 Mayıs 2022

Konu bizler değiliz! Asıl mesele güzel ülkemizde insanlık, vicdan, adalet ve hukuktan en asgari düzeyde dahi bahsedip bahsedilmeyeceğidir.

29 Nisan 2022

İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmek hukuka aykırı.

28 Nisan 2022

Verilen karar, Türkiye’nin AİHM nezdindeki savunmasını boşa düşüren bir karardır, kendi tezini boşa düşürecek bir karardır. Birileri vakit kazanıp Kavala’yı içeride tutalım diye tutuklamaya gerekçe uydururken zaman kazandılar ama Türkiye’ye büyük itibar kaybettirdiler.

27 Nisan 2022

Buna hazırlıklı değildik. İşin buralara geleceğini kimse tahmin edemezdi.

26 Nisan 2022

Sanıkların üzerlerine atılı suçlardan mahkumiyetlerine yeter olmadığı anlaşılmış olup, sanıkların, üzerlerine atılı suçlardan cezalandırılmalarına yeter her türlü kuşkudan uzak, somut, kesin ve inandırıcı başkaca delil de bulunmadığından beraati...

25 Nisan 2022

2021 aşırılıkların senesi oldu; Avrupa'nın en sıcak yazı, Akdeniz Bölgesi'nde aşırı sıcaklık dalgaları, su taşkınları ve Batı Avrupa'da azalan rüzgarlar...

22 Nisan 2022

Bütün bunlar, ABD'nin Ukrayna'daki stratejisinin Rusya'ya zarar verse de Ukrayna'yı kurtaramayacağını gösteriyor. Bunu ancak bir barış anlaşması yapabilir.

21 Nisan 2022

Annem böyle bir ölümü hak etmemişti.

20 Nisan 2022

Birleşik Krallık'ta haklarımızın iyi korunacağını düşünmüştüm ama bu olmadı… Bir daha asla hiçbir çiftlikte çalışmaya gitmeyeceğim. Mutlu hikayeler yok, herkes kaçıyor.

19 Nisan 2022

Balkonlarımızdan ve sokaklarımızdan barış için yalvarmaya adayalım kendimizi. İnsanların barış için yalvarışlarını liderler de duysun.

18 Nisan 2022

Çoğu kültürde, buğdayın bir lezzete ve ayırt edici özelliğe sahip bir mutfak deneyimi olduğu hissini kaybettik.

15 Nisan 2022

Küresel ısınmayı 1,5°C ile sınırlamak ve bir iklim felaketini önlemek için dünyanın zamanı hızla tükeniyor. Ancak küresel ekonomik sistem ve hükümetler tehdidi ciddiye almamış görünüyor.

14 Nisan 2022

İşin en kötü yanı, bu sunucuların ve gazetecilerin, iklim krizini on yıllardır araştıran en büyük bilim insanlarından veya akademisyenlerden daha iyi bildiklerini düşünmeleri ve aksini duymayı reddetmeleri. Bu kasıtlı körlüktür ve bizi öldürecek.