Peace... Like A River / Gov't Mule

Gitaresk
-
Aa
+
a
a
a

Haziran’da çıktığından beri çalmak için uygun zaman kolladığımız bir albüm. Gov’t Mule’un pandemiden, hatta biraz öncesinden beri sıklaştırdığı stüdyo kayıtlarından biri var bu gece Gitaresk'te…

Pandemi, Amerikalı jamband Gov't Mule'un kurucusu Warren Haynes’in daha çok şarkı yazmasına yaramış gibi görünüyor. Albümdeki 12 orijinal parçadan dokuzu onun. Gov't Mule üyeleri son projeleri için bir isim bulma ihtiyacı duyduklarında gitarist/şarkıcı/söz yazarı Warren Haynes şarkı sözlerinde tekrar eden bir şeyler olduğunu farketmiş. "The River Only Flows One Way," "Made My Peace," "Just Across the River," "Peace I Need" gibi.  Eh, albümün adı da Peace... Like A River olmuş bunun sonunda (Barış...Bir Nehir Gibi).

Albüm, 2021'de çıkardıkları ve Gitaresk'te dinlettiğimiz Heavy Load Blues ile aynı günlerde, ama yan yana farklı stüdyolarda, farklı ekipmanla ve günün farklı saatlerinde kaydedilmiş. Fakat iki albüm birbirinden tamamen farklı havada. İlki birçok blues orijinali ve Mule’un bu klasiklere eklediği yeni blues bestelerinden oluşan, adı üstünde ağır mı ağır bir blues müzik sunmuştu bize. Bu albümde ise 60'lar ve 70'lerden esinlenen hard rock da var, tipik Mule baladları da, funk ve Southern Rock da. 

Albümün konuk sanatçıları Billy F.Gibbons, Ivan Neville, Ruthie Foster, Billy Bob Thornton ve Celisse. 
 

Şarkıcı / YorumcuParça AdıAlbüm AdıSüre
Gov't Mule Same As It Ever Was
Gov't Mule feat. Billy F. Gibbons Shake Our Way Out
Gov't Mule Made My Peace
Gov't Mule feat.Ivan Neville, Ruthie Foster Dreaming Out Loud
Gov't Mule feat.Billy Bob Thornton The River Only Flows One Way
Gov't Mule feat.Celisse Just Across The River