Indie ve alternative rock seçkisi

Gitaresk
-
Aa
+
a
a
a

Gitaresk'te bu akşam indie ve alternative rock gruplarından seçtiğimiz parçalardan oluşan bir seçki var.

""

Bu akşam Gitaresk’te indie ve alternative rock gruplarından seçtiğimiz parçalardan oluşan bir seçki var. Punk tarzı sert gitarlarla pop melodilerini bir araya getiren İngiliz grup The Subways; multi-enstrümentalist, besteci, şarkı yazarı, aktivist Jack White ya da gerçek ismiyle John Anthony Gillis ve yine Jack White’ın 2009’da, aynı zamanda The Kills’in vokalisti olan Alison Mosshart ile kurduğu Dead Weather, Gitaresk’in ilk konukları olacak.

Dead Weather

Sonrasında, 2005’teki ilk albümleriyle Mercury Ödülü kazanan İngiliz alternative/indie grubu The Editors’ı son albümleri EDM’den “Heart Attack” ile ve San Fransisco/ABD çıkışlı rock grubu Black Rebel Motorcycle Club’ı 2001 tarihli ilk albümlerinden iki ‘imza’ parçayla dinleyeceğiz; “What Happened to Rock’n Roll” ve “Spread Your Love”.

Black Rebel Motorcycle Club

Black Rebel Motorcycle Club’ı uğurlarken, bir süper gruba hoş geldiniz diyeceğiz; Them Crooked Vultures. Nirvana ve Foo Fighters’tan tanıdığımız Dave Grohl, Led Zeppelin’in efsanevi basçısı ve kimi zaman klavyecisi John Paul Jones ile Queens of the Stone Age’in solisti ve gitaristi Josh Homme’dan oluşan süper grup Them Crooked Vultures, ilk ve tek albümlerinden iki parça ile Gitaresk’te; “Gunman” ve ardından “New Fang”.

Them Crooked Vultures

Kapanışı Avustralyalı grup The Vines ile yapıyoruz. 2000’li yıllarda dünya çapında başarı yakalayan The Vines, ilk albümleri olan Highly Evolved ile konuk olacak Gitaresk’e; Önce “Outthatway” ve sonrasında gruba Platin Plak kazandıran “Get Free”.

The Vines

Gitaresk’te görüşmek üzere…

Şarkıcı / YorumcuParça AdıAlbüm AdıSüre
Subways Rock & Roll Queen Young for Eternity 02:50
Subways With You Young for Eternity 03:02
Jack White Lazaretto Lazaretto 03:39
Jack White Sixteen Saltines Blunderbuss 02:36
Dead Weather Treat Me Like Your Mother Horehound 04:10
Dead Weather Hang You From The Heavens Horehound 03:39
Editors Heart Attack EBM 05:49
Black Rebel Motorcycle Club Whatever Happened to My Rock'n Roll BRMC 04:38
Black Rebel Motorcycle Club Spread Your Love BRMC 03:45
Them Crooked Vultures Gunman Them Crooked Vultures 04:45
Them Crooked Vultures New Fang Them Crooked Vultures 03:49
The Vines Outthataway Highly Evolved 03:03
The Vines Get Free Highly Evolved 02:07