Gitaresk: Susan Tedeschi, Rival Sons, FEVER 333 ve Hyro the Hero

Gitaresk
-
Aa
+
a
a
a

Gitaresk'te 1998'den bir albümün 25. yıl kutlaması ve son zamanların yükselen grupları bir arada: Susan Tedeschi, Rival Sons, FEVER 333, Oximorrons ve Hyro the Hero.

Tedeschi Trucks Band'in kurucularından Susan Tedeschi'nin 1998'deki platin plak alan albümü Just Won't Burn bu yıl 25 yaşında. Tedeschi ve albümün prodüktörü, aynı zamanda albümdeki pek çok şarkıya imza da atmış Tom Hambridge, Just Won't Burn'ün 25. yılı için özel bir revizyonunu yayınladılar. Albüme alternatif ve outtake şarkılar eklenmiş, iki de Tedeschi Trucks konser kaydı payça var. Unutulmazlar arasına girmiş bu albümden dört parça ile başlıyoruz Gitaresk'e. O zaman 19 yaşındaki "harika çocuk" Sean Costello albümdeki parçalarda gitar çalmış. Costello'yu 2008'de 29 yaşında yitirmiştik. 

Programın ikinci kısmında bu yılın yükselen rock yıldızı gruplardan Rival Sons var. Biz daha geçen haziran ayında yayınladıkları DARKFIGHTER'ı dinlemeye devam ederken yeni bir EP'nin haberini verdiler ve iki parçasını yayınladılar. Adı LIGHTBRINGER olacak EP 20 Ekim'de çıkacakmış. 70'ler rock'ı ve southern rock diyebileceğimiz bir tarzları olan Californialı gruptan iki yeni single'ı da dinleyeceğiz. Peşine de Robert Jon & The Wrecks'ten saf bir southern rock parçası ekleyeceğiz.

Bu haftaki Gitaresk'in son bölümünde rock ve hip-hop gibi dinleyicileri oldukça farklı, hem de fena halde tarafgir iki türün birleştiği iyi örnekler var. Ruhunda isyan ve itiraz olan rock ve rap aslında sık sık aynı şeyleri söylüyor günümüzde. Queens'ten Oximorrons ve California'da müzik yapan FEVER 333 ve Hyro the Hero'dan birer şarkı ile programı bitireceğiz.