Türkiye’de festival düzenlemek ve Belgesel Günleri

-
Aa
+
a
a
a

Fasikül’de bu ay 3 Temmuz’da başlayacak 14. Documentarist İstanbul Belgesel Film Günleri’ni konuşuyoruz. Konuğumuz Documentarist’ten Necati Sönmez’le Türkiye’de festivalcilik, belgesel üretimi ve pandemi süreci üzerine kısa kısa…
 

14. Documentarist İstanbul Belgesel Film Günleri Temmuz'da.
Türkiye’de festivalcilik ve belgesel üretimi
 

Türkiye’de festivalcilik ve belgesel üretimi

podcast servisi: iTunes / RSS

Türkiye’de belgesel alanında yapılan en önemli etkinliklerden birisi olma özelliği taşıyan Documentarist İstanbul Belgesel Film Günleri bu yıl 14. kez düzenleniyor. Bu yıl hem fiziksel mekânlarda yapılacak gösterimlerle hem de geçtiğimiz yıl olduğu gibi çevrimiçi gösterimlerle düzenlenecek festival 3-9 Temmuz tarihleri arasında çevrimiçinde, 6-11 Temmuz tarihlerinde ise Beyoğlu civarındaki mekânlarda gerçekleştirilecek. Lübnanlı belgeselci Eliane Raheb’in onur konuğu olduğu ve filmlerinin de programda yer aldığı Documentarist aynı zamanda son dönemde üretilmiş pek çok önemli belgeseli Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşturacak. 

14. Documentarist İstanbul Belgesel Film Günleri’ni Necati Sönmez’e sorduk. Fırat Yücel ve Ekrem Buğra Büte’nin hazırladığı, Necati Sönmez’in konuk olduğu program Açık Radyo’da yayında. 

Açık Dergi bünyesinde hazırlanan Fasikül, her ayın son çarşambası Açık Radyo’da yayınlanıyor. 

Festivalle ilgili detaylı bilgi için: https://altyazi.net/matine/14-documentarist-istanbul-belgesel-film-gunleri/