#Gönlüm10dadır: KuirFest 10 Yaşında!

-
Aa
+
a
a
a

Fasikül'de 10. yaşını kutlayan KuirFest’i konuk ediyoruz. Festival ekibinden Esma Akyel’i ağırladığımız programda KuirFest’in yolculuğunu, valilik yasakları sonrası Ankara’ya dönüşü ve Türkiye’de festivalciliği konuştuk.
 

KuirFest'le kuir sinemanın güncel örnekleri
 

KuirFest'le kuir sinemanın güncel örnekleri

podcast servisi: iTunes / RSS

Türkiye’de kuir sinemanın en önemli buluşma noktalarından Pembe Hayat Kuirfest bu sene 10. yaşını kutluyor. Gerek geçtiğimiz yılın sıkı pandemi şartları sonrası tekrar fiziksel gösterimlere dönülmesi gerek valiliğin uyguladığı LGBTİ+ etkinliklerine yönelik yasaklar sonrasında festivalin doğduğu Ankara’ya geri dönmesi nedeniyle 10. yıl coşkusu katlanarak artmış durumda. Festival de Türkiye ve dünya sinemasından kuir sinemanın güncel örneklerini bir araya getirdiği programın yanı sıra festivale paralel olarak gerçekleştirilen söyleşi, atölye ve diğer yan etkinliklerle bu coşkuyu bünyesine fazlasıyla yansıtıyor.

Aylık özgür sinema gündemini değerlendirdiğimiz Fasikül’de bu ay KuirFest ekibinden Esma Akyel’i konuk ediyoruz ve KuirFest’i konuşuyoruz. Festivalin 10 yıllık yolculuğundan bu yıllar boyunca yaşanan zorluklara, Ankara’ya geri dönüşün yarattığı hissiyattan festivalin bu yılki takvimine bakıyoruz.

10. Pembe Hayat KuirFest’in detaylı programı için buraya

Ekrem Buğra Büte ve Fırat Yücel’in hazırladığı Fasikül her ayın son çarşambası Açık Dergi'de.