Merhaba

-
Aa
+
a
a
a

Sevgili Açık Radyo ailesi,

 

Başta Ömer Madra olmak üzere tüm radyo çalışanlarının, program yapımcılarının 25 yıldır aralıksız verdikleri emek ve çabaları için var olun, sağ olun.

Buralarda, 2000-3000 km uzaklarda, her gün radyonuzdan dinleyebildiğimiz Açık Gazete ve birbirinden güzel programlar bizler için gerçekten çok önemli. Bu fiziki mesafe ortadan kalkıyor, neredeyse dokunabilecek kadar yaklaştığımızı hissediyoruz. Ve gene birçok dinleyicinizin belirttiği gibi bizler de bu güzel ailenin bir parçası olduğumuzu hissediyor ve gurur duyuyoruz. 

Radyonun radarının bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de tüm kâinata açık kalabilmesi için bizler de bu şenlik günlerinde çabalarınızı destekliyoruz. Bu evrensel çabaların elbet bir gün içinde yaşadığımız birçok sorunun çözümünde önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz. Bu pandemi olabilir. Bu her geçen gün çok daha ciddi bir gelişme içinde olan çevre ve iklim olabilir. Bu dünyanın birçok yerinde hortlayan ırkçılık olabilir. Bu baskıcı rejimlerin esir aldığı demokrasi olabilir. Bu silah tüccarlarının savaş politikaları sonucu hayatlarını kaybeden insanlar, yer ve yurtlarından olan göçmenler olabilir.

Var olun, sağ olun ve hep açık kalın! Nice nice güzel ve aydınlık yıllara.

 

Sevgi ve selamlar,

Kopenhag’dan Nazım Hikmet Kültür Derneği